کد خبر: ۷۱۰۷۵۸۸
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۱
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۱
کد خبر : ۷۱۰۷۵۸۸
مشاور شهردار تهران خبر داد؛

عین القضات درباره مناسب سازی معابر پایتخت برای معلولان کم توان و ناتوان توضیحاتی داد.

مناسب سازی ۲۲ بوستان همزمان با روز معلولان / ۶۷ میلیارد تومان بودجه ستاد مناسب سازی معابر پایتختعلی اصغر عین القضات مشاور شهردار تهران در امور توان‌یابان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت مناسب سازی معابر پایتخت برای افراد کم توان و ناتوان گفت: سعی داریم که در روز ۱۲ آذرماه (روز معلولان) تعداد ۲۰ دستگاه آسانسور که فضای آن‌ها در ایستگاه‌های مترو آماده سازی شده را نصب کنیم و تعداد ۲۹ دستگاه دیگر را تا فروردین ماه سال ۹۹ در ایستگاه‌های مترو جایگذاری کنیم.

مشاور شهردار تهران در امور توان‌یابان تصریح کرد: این همان قول شهردار تهران برای نصب ۴۹ دستگاه آسانسور تا پایان امسال است که امیدواریم بتوانیم طبق برنامه آن‌ را به سرانجام برسانیم.

عین القضات در تشریح دیگر برنامه‌های ستاد مناسب سازی معابر پایتخت گفت: تلاش ما این است تا روز معلول (۱۲ آذرماه) در مناطق ۲۲ گانه پایتخت یک بوستان مناسب سازی شده برای معلولان احداث و مورد بهره‌برداری قرار دهیم تا تعداد بوستان‌های مناسب سازی شده برای معلولان در پایتخت برای هر منطقه به ۳ بوستان افزایش یابد.


بیشتر بخوانید: توان یابان قربانی محدودیت‌های مالی مدیریت شهری/ آیا تصمیمات مدیریت شهری «معلول ستیز» است؟ 


وی در توضیح مناسب سازی ساختمان‌های اداری پایتخت برای افراد کم توان و ناتوان گفت: درباره مناسب سازی ساختمان‌های اداری مکاتباتی زیادی انجام شد و در این مکاتبات قانون را به نهاد‌ها یادآوری کردیم تا این آگاهی را داشته باشد که پس از صدور بخشنامه‌ هیچ پایان کاری بدون مناسب سازی ساختمان صادر نمی‌شود.

مشاور شهردار تهران در امور توان‌یابان در پاسخ به این سوال که بودجه مدیریت شهری برای مناسب سازی پایتخت برای افراد کم توان و ناتوان چه مبلغی است؟ گفت: بودجه مناسب سازی معابر برای امسال ۶۷ میلیارد تومان تعیین شده است که هنوز جمع بندی‌های لازم انجام نشده تا بخواهیم بگوییم چند درصد آن محقق شده، زیرا بودجه ستاد مناسب سازی بودجه‌ای در جریان است.

عین القضات با اشاره به تنگنا‌های مالی گفت: همان گونه که اطلاع دارید ۴۰ درصد ساخت و ساز‌ها در پایتخت کاهش یافته و همین امر تنگنا‌های مالی زیادی را برای مدیریت شهری ایجاد کرده است که این تنگنا‌ها در حوزه ستاد مناسب سازی معابر منجر به کاهش سرعت برای مناسب سازی معابر و مکان‌های پایتخت برای افراد کم توان و نا توان می‌شود.

انتهای پیام/

آخرین وضعیت مناسب سازی معابر پایتخت برای افراد کم توان و ناتوان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر