کد خبر: ۷۱۰۷۸۸۴
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۳
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۳
کد خبر : ۷۱۰۷۸۸۴

وارنوک گفت: یوفا باید تیم ملی بلغارستان را به دلیل شعار‌های نژادپرستانه هوادارانش از رقابت‌های مقدماتی یورو ۲۰۲۰ حذف کند.

به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، هواداران تیم ملی فوتبال بلغارستان در جریان بازی این تیم برابر انگلیس که در چارچوب رقابت‌های مقدماتی یورو ۲۰۲۰ برگزار شد، بازیکنان تیم ملی انگلیس را با شعار‌های نژادپرستانه هدف حمله قرار دادند.

نیل وارنوک سرمربی کاردیف سیتی اعتقاد دارد کسانی که بر علیه بازیکنان تیم ملی انگلیس شعار نژادپرستانه دادند، شایستگی دیدن فوتبال را ندارند.


بیشتر بخوانید: پیروزی پر گل ایتالیا و توقف اسپانیا در سوئد


وارنوک همچنین به نژادپرستی در فوتبال انگلیس اشاره کرد و گفت: هر چند که نژادپرستی در سال‌های اخیر کمتر شده، اما هنوز هم در فوتبال انگلیس به چشم می‌خورد؛ بنابراین ما هم بی تقصیر نیستیم. من به کشور‌های زیادی سفر کردم و می‌توانم بگویم ما درگیر نژادپرستی هستیم و برای مقابله با این مشکل به اندازه کافی کار نکردیم.

سرمربی ۷۰ ساله کاردیف سیتی در ادامه گفت: در ۱۰ سال گذشته اقدامات خوبی برای برخورد با نژادپرستی در فوتبال انگلیس انجام شده، اما هنوز راه زیادی باقی مانده و باید مجازات‌های سخت تری برای نژادپرستی در نظر گرفته شود.


بیشتر بخوانید: پیروزی پُر گل انگلیس و توقف فرانسه مقابل ترکیه/ شکست پرتغال در شب گلزنی رونالدو


او افزود: جریمه کردن بلغارستان کافی نیست و بلغارستان باید از مسابقات حذف شود. افرادی که چنین شعار‌هایی دادند شایستگی تماشای فوتبال را ندارند و اگر پلیس بلغارستان توان مقابله با آن‌ها را ندارد، تنها راه این است که فیفا وارد عمل شود.

انتهای پیام/ 

آخرین اخبار از فوتبال اروپا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر