کد خبر: ۷۱۰۸۳۹۰
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
کد خبر : ۷۱۰۸۳۹۰
گروه : همدان » همدان

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان گفت: این استان در سال ۹۷ در تولید گندم رتبه برتر کشوری را کسب کرده است.

رتبه برتر همدان در تولید گندم/تولید سالانه نزدیک به ۵ میلیون تن محصولات کشاورزیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،رضوانی جلال رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان در همایش  جهانی غذ گفت: استان همدان در سال ۹۷ در تولید گندم رتبه برتر کشوری را کسب کرده و رتبه اول در تولشید کلزا و افزایش بهره وری بخش کشاورزی و افزایش برداشت در سطح را در کشور داراست.

او گفت: سازمان جهاد کشاورزی استان همدان به عنوان متولی بخش کشاورزی استان در سیاست گذاری خود به اهدافی، چون مبارزه با فقر و گرسنگی و کمک به بهبود سلامت جامعه، حرکت در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و در نهایت تامین امنیت غذایی کشور و استان توجه داشته است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان گفت: تقویت هرچه بیشتر توان کشاورزی استان، تولید محصولات کشاورزی با کیفیت و ارزش غذایی بالا و در نهایت تامین محصول سالم، ارزان و در دسترس برای تمامی آحاد جامعه سرلوحه فعالیت‌های اجرایی است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در این همایش با اشاره به اینکه شعار سال ۲۰۱۹ سازمان خواربار و کشاورزی «رفتار ما آینده را می‌سازد، رژیم غذایی سالم برای دنیای بدون گرسنگی» نامگذاری شده است، گفت: تامین و امنیت مواد غذایی از وظایف ذاتی وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی استان است.

محمدشهرام پرورش گفت: در این بخش مهم اقتصادی و تولیدی، ۱۱۵ هزار بهره بردار با تولید ۴.۹ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی با نسبت ۷۴.۵ درصد زراعی، ۱۵.۱ درصد باغی و ۱۰.۴ درصد دام و طیور و آبزی پروری نقش دارند.

او  با بیان اینکه روز جهانی غذا به منظور توجه دادن جهانیان به اهمیت مسئله غذا انتخاب شده است، گفت: این روز برای توجه دادن جهانیان به سایه سیاه فقر و گرسنگی که عده‌ای را از داشتن حداقلی از غذا که بتواند سلامت آن‌ها را تضمین کند محروم می‌کند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه غذا از ابتدایی‌ترین نیاز‌های انسانی و بلکه تمام موجودات زنده است و نقش اساسی آن، انکار ناشدنی است، گفت: اشباع غریزه گرسنگی از آغازین روز آفرینش تاکنون همراه آدمی بوده به طوری که می‌توان گفت پیشرفت‌های شگفت انسان در عرصه صنعت و کشاورزی، مدیون پاسخ به همین غریزه ساده و ابتدایی است.

پرورش بابیان اینکه امنیت غذایی تولید پایدار و با کمیت از اهداف سازمانی بوده و با به کارگیری تمامی ظرفیت‌های علمی و عملی کارشناسان و همچنین نظارت بر مراکز تولیدی دنبال می‌شود، گفت: نتیجه این اقدام تولید محصول سالم و باکیفیت خواهد بود.

او گفت: تامین مواد اولیه و عناصر مورد نیاز گیاه و دام با کیفیت مناسب و قابل قبول موجب تولید محصول با کیفیت شده و این محصولات در اختیار بخش صنایع تبدیلی و دامپروری قرار می‌گیرد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان همدانتاکید کرد: سازمان جهاد کشاورزی سعی در شناساندن بخش کشاورزی به آحاد مردم دارد و با اجرای طرح‌های مختلف تلاش می‌کند با کاهش ضایعات در بخش کشاورزی از مراحل اولیه تولید تا بعد از تولید؛ میزان محصول در دسترس جامعه را افزایش دهد.

انتهای پیام/د.ا

سالانه ۴.۹ میلیون تن محصول کشاورزی در استان همدان تولید می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر