کد خبر: ۷۱۰۸۳۹۶
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶

رئیس بهزیستی اراک گفت: جامعه ی ما نیازمند طرح‌هایی هستند که با هدف آموزش مهارت‌های زندگی و مشارکت نوجوانان برگزار می شود.

مراسم اختتامیه طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان در پارک خیبر اراکبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛ مراسم اختتامیه طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران (مانا) که با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی و مشارکت نوجوانان در برنامه های فرهنگی و مذهبی برگزار شده بود امروز در پارک خیبر اراک با حضور مسئول اجتماعی شورای شهر و آموزش و پرورش و نینجتسوکارهای اراکی برگزار شد.

میلاد مشایخی رئیس بهزیستی شهرستان اراک در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛ گفت: طرح (مانا) در تیرماه سال جاری در پارک خیبر افتتاح شد و در این مدت شاهد نتیجه‌های خوبی از این برگزاری این طرح بودیم.

او با بیان اینکه سخنرانی و آموزش برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی کافی نیست بیان کرد: اگر سخنرانی نتیجه داشت اکنون ما شاهد این همه آسیب‌های اجتماعی نبودیم و جامعه‌ی ما نیازمند طرح‌هایی هست که مردم برای حل مشکلات، خودشان فعال باشند.

او ادامه داد: حال جامعه‌ی ما در مسائل آسیب‌های اجتماعی خوب نیست و والدین باید همانطور که به تغذیه و پوشاک فرزندان خود رسیدگی می‌کنند به همان اندازه به سلامت روان آن‌ها نیز توجه داشته باشند.

او با اشاره به آسیب‌هایی که در اکثر منطقه‌های شهر وجود دارد گفت: از مسائل آسیب‌های اجتماعی هیچکس مصون نیست و طرح‌هایی مثل طرح مانا که با هدف آموزش مهارت‌های زندگی با مشارکت نوجوانان برگزار شده است حلقه‌ی گمشده‌ی جامعه‌ی ما هستند.

رئیس بهزیستی اراک افزود: اگر ما ناتوان باشیم و جوانان و نوجوانان را با برنامه‌های متنوع فرهنگی جذب نکنیم ممکن است گروه‌های دیگری با مواد مخدر با برنامه‌های ضد اجتماعی جذبشان کنند و آسیب‌های اجتماعی رخ بدهد.

او با بیان اینکه افراد زیادی در برگزاری این طرح زحمت کشیده اند گفت: تداوم اینگونه برنامه‌ها و طرح‌ها نیازمند استقبال و مشارکت بیشتر مردم است تا ما بتوانیم با قدرت‌تر از گذشته در این مسیر قدم برداریم.

مراسم اختتامیه طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان در پارک خیبر اراک

انتهای پیام/  ر

پیشگیری از آسیب های اجتماعی و مشارکت نوجوانان نتیجه برگزاری طرح مانا بود.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر