کد خبر: ۷۱۰۸۵۶۱
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱
تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱
کد خبر : ۷۱۰۸۵۶۱
گروه : سمنان » سمنان
معاون عملیات منطقه شمالشرق خبر داد؛

حسین ابراهیمی از افزایش ۳۳ درصدی انتقال فرآورده‌های نفتی از طریق خطوط لوله منطقه شمالشرق شاهرود در شش ماهه اول امسال خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، حسین ابراهیمی معاون عملیات خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، منطقه شمال شرق شاهرود گفت: سه میلیارد و ۱۶۶ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر انواع فرآورده نفتی در شش ماهه اول امسال از طریق خطوط لوله در منطقه شمالشرق انتقال یافته که نسبت به مدت مشابه سال قبل، حدود ۳۳ درصد رشد داشته است.

او افزود: شاخص نمودار مقایسه‌ای رشد انتقال فرآورده‌های نفتی از طریق خطوط لوله منطقه شمال‌شرق نمایانگر این امر است که نفت گاز پاک با ۳۹۵ درصد رشد بیشترین رقم را به خود اختصاص داده است.

ابراهیمی اضافه کرد: بر اساس داده‌های همین نمودار؛ در این بازه زمانی انتقال دو فرآورده نفتی بنزین پاک (یورو ۴) و نفت گاز معمولی (گازوئیل) نیز با ۳۰ درصد کاهش روبرو بوده است.

معاون عملیات منطقه شمالشرق تصریح کرد: بنزین معمولی با ۷۹ درصد، نفت جت با ۷۰ درصد و نفت سفید با ۵۷ درصد افزایش در رده‌های بعدی این نمودار قرار دارند.

او در پایان گفت: بررسی نمودار انتقال فرآورده‌های نفتی به سه نیروگاه‌های حوزه فعالیت منطقه شمال‌شرق نشان می‌دهد که در شش ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ میزان انتقال فرآورده نفتی به نیروگاه‌های نیشابور و سمنان به ترتیب ۹۸ و ۵۳ درصد رشد داشته و نیروگاه شاهرود ۴۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

گفتنی است، ۱۴ هزار کیلومتر راه انتقال خطوط نفت در کشور وجود دارد که یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر از این راه‌ها در منطقه شمالشرق قرار دارد که شامل خط ۲۲ اینچ ری به سمت سمنان و شاهرود، خط ۲۰ اینچ شاهرود به سمت سبزوار، مشهد و نیشابور، انشعاب خط هشت اینچ مرکز انتقال نفت امام تقی به سمت تربت حیدریه، خط ۱۲ اینچ شاهرود به سمت علی آباد گرگان و ... می‌شود.

انتهای پیام / ر

افزایش ۳۳ درصدی انتقال فرآورده‌های نفتی از طریق منطقه شمالشرق

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر