کد خبر: ۷۱۰۸۸۴۹
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۸
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۸
کد خبر : ۷۱۰۸۸۴۹
گروه : همدان » همدان

نشست نمایشنامه خوانی «ماهی در چشم یونس» با مشارکت سازمان کتابخانه‌ها و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان اجرا شد.

نمایشنامه خوانی «ماهی در چشم یونس» در همدانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، روح الله صالحی نویسنده نمایش «ماهی در چشم یونس»از برگزاری نشست نمایشنامه خوانی ماهی در چشم یونس با مشارکت سازمان کتابخانه‌ها و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان در محل کتابخانه مرکزی این شهر خبر داد.

او ادامه داد: این کار به کارگردانی «مانا پوراسد» و با حضور سه بازیگر با سبک نمایشی سورئال به اجرا در آمده که به موضوع شهدای غواص در عملیلات کربلای ۴ پرداخته است.

نویسنده نمایش «ماهی در چشم یونس» با بیان اینکه تاکنون پنج نمایشنامه نوشته است خاطرنشان کرد: نمایشنامه ماهی در چشم یونس در دو جشنواره جایزه دریافت کرده است.

صالحی ادامه داد: هدف اولیه این نمایش ادای دین به شهدای والا مقام است که ما همه چیز را مدیون خون پاک آنان هستیم و رهبر معظم انقلاب گفته اند ما هرچه داریم از جون شهداست.

او  با بیان اینکه ارزش این آرامش را به خوبی می‌دانم، گفت:  دین خود را به شهدا و ایثارگران با هنرمان ادا خواهیم کرد هرچند حتی به اندازه قطره خونی از آنان جبران نمی‌شود.

نویسنده نمایش «ماهی در چشم یونس» ادامه داد:  با این قبیل نمایش‌ها می‌توان بر جامعه تاثیر گذاشت و یاد شهدا را زنده نگه داشت.

این نمایش روایتی پازل گونه از عملیات کربلای چهار و شهدای غواص است که به‌صورت تدوین آنی توسط تماشاگران کنار هم چیده می‌شود تا روایت اصلی ساخته شود.

عملیات کربلای چهار نام عملیات نظامی تهاجمی ایران در جنگ ایران و عراق است.

در سال ۱۳۹۴، با گذشت ۳۰ سال از عملیات کربلای چهار، اجساد ۱۷۵ غواص ایرانی را که با دستان بسته شهید شده بودند در منطقه ابوفلوس عراق پیدا و به وطن بازگردانده شد.

انتهای پیام/د.ا

نشست نمایشنامه خوانی «ماهی در چشم یونس» برگزار شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر