کد خبر: ۷۱۰۹۳۴۰
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
کد خبر : ۷۱۰۹۳۴۰
آیت الله مجتهد شبستری در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

عضو مجلس خبرنگان گفت : در راهپیمایی اربعین شاهد وحدت قومیت های مختلف و تحقق شعار حب‌الحسین یجمعنا هستیم.

حب‌الحسین یجمعنا نماد وحدت قومیت های جهان در اربعین  استآیت الله محسن مجتهد شبستری عضو مجلس خبرنگان رهبری و جامعه روحانیت مبارز در گفت و گو با  خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به حماسه اربعین حسینی اظهار کرد: پدیده اجتماع ۲۰ میلیون نفر از زائر در راهپیمایی اربعین که در کربلا شاهد آن هستیم ؛ پاداش اخروی و تحول روحی در افراد ایجاد کرده و باعث کسب فضیلت برای آنها می شود.

او با اشاره به بعد فرهنگی و سیاسی راهپیمایی اربعین افزود: این گردهمایی و راهپیمایی علاوه بر اینکه نتایج فرهنگی و سیاسی فوق‌العاده‌ای به همراه دارد موجب یکپارچگی و ایستادگی در مقابل استکبار جهانی هم خواهد شد، در نتیجه شعار "حب‌الحسین یجمعنا" یک واقعیت است و در راهپیمایی اربعین شاهد تحقق این وحدت قومیت‌ها درجهان هستیم.

عضو جامعه روحانیت مبارز بر هدف اصلی امام حسین(ع) از قیام  تاکید کرد و گفت: آزادی خواهان جهان در مراسم اربعین حضور دارند و به حضرت سید الشهدا(ع) ابراز ارادت می کنند. آنها بر پیروی از هدف آن حضرت یعنی استکبار ستیزی، آزادی خواهی و هدایت بشر تاکید می کنند. امام حسین(ع) به پیروان خود درس حریت و عزت نفس  دادند و راهپیمان اربعین هم باید به همین موارد توجه داشته باشند از آموزه های ایشان درس بگیرند.

آیت الله شبستری افزود:امروز عاشقان حسینی به ندای امام حسین(ع) لبیک می‌گویند و این حرکت بزرگ قطعا باز دارنده خواهد بود، همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند راهپیمایی و اجتماع اربعین نشانه نصرت الهی بر امت اسلامی است و قطعا مستکبرین از این اجتماع عظیم به وحشت می‌افتند.

او با اشاره به خنثی شدن توطئه‌های ضداسلامی به وسیله عظمت راهپیمایی اربعین گفت: دشمنان ما قطعا این جمعیت و وحدت مسلمین که نشانه  روحیه تعامل در بین آنها است را می بینند و شاهد خدمت به زوار و وحدت بین  ایرانی‌ها، عراقی‌ها هستند.این‌ مواردنشان دهنده وحدت امت و عاشقان حسینی است. انشالله این وحدت و همبستگی سبب می‌شود که مسلمانان در برابر دشمنان اسلام ید واحده باشند تا آنها نتوانند توطئه‌ای علیه اسلام و مسلمین انجام دهند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۶
راه اولیا و انبیا الهی مسیر هدایت بشریت به سمت خداشناسی و خداپرستی برای شناخت جوهره ی وجودی خود انسان است که خداوند یکتا اشرف مخلوفات جهان هستی قرار داد، ایمه ی اطهار (ع) به آن درجه ای رسیدن که از جان و دنیای مادی رها شدن و به بشریت با بصیرت از شناخت خود این درس را می دهند که اشرف مخلوفاتی خود را به اوج تعالی رسانند تا برسند به آن اقیانوس بی کران رحمت الهی که ظهور منجی عالم بشریت است. اربعین را باید با آیه ی شریفه ی تطهیر خواند که زمین و آسمان را بهم پیوند می دهد و نمادهای اقیانوس بی کران رحمت الهی را که نشانه های ظهور منجی عالم بشریت است، تجلی می دهد و راه اولاد نبی مکرم اسلام (ص)، حضرت اباعبدا حسین (ع) درس آزادگی را با پرتاب علق به سمت اقیانوس بی کران رحمت الهی است که انسانی که خدا می خواهد به دنیای مادی و زمینی تعلق ندارد و از فرشتگان مقامی بالاتر دارد و به ملکوت متعلق است و این حکمت می خواهد، ازمون می خواهد، و این نشان می دهد که قدر مسلم، انسان قدرت به بند کردن شیطان و قدرت های شیطانی را دارد که در جهان امروزی نماد آن سردمداران امریکایی و رژیم جعلی صهیونیسم هستند که نه تنها مقابل ملتها بلکه مقابل ادیان الهی ایستاده اند، مقابل انسانیت ایستاده اند، مقابل هر آنچه به خداشناسی است ایستاده اند و اعمال آنها گواه آن است و تمسک به ایمه اطهار و راه آن هاست که جهانی می سازد که بصیرت و اشرف مخلوفاتی انسان را بیدار می کند تا به اقیانوس بی کران رحمت الهی که ظهور منجی عالم بشریت است برسند.
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر