کد خبر: ۷۱۱۰۴۲۵
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
کد خبر : ۷۱۱۰۴۲۵
معاون وزیر اقتصاد آذربایجان:

معاون وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان گفت: پیگیری شهرک صنعتی مشترک در منطقه مرزی فصل جدیدی در ارتباط بین دو کشور ایران و آذربایجان ایجاد می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، شاهین مصطفی اف، معاون وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان در دیدار با استاندار اردبیل در گمرک بیله سوار گفت: ایجاد شهرک صنعتی مشترک روابط بین ایران و آذربایجان را افزایش می‌دهد و ایران با سرعت بیشتری به سمت توسعه حرکت می‌کند که برای جمهوری آذربایجان بسیار مفید است.

او با بیان اینکه با ایجاد این شهرک فضای جدیدی بین دو طرف ایجاد می‌شود افزود: آذربایجان به عنوان یک کشور دوست و همسایه برای گام برداشتن ایران در مسیر توسعه و پیشرفت هرکاری لازم باشد انجام می‌دهد.

معاون وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان با اشاره به اینکه ما نمونه‌های موفق همکاری صنعتی با ایران قبلا داشتیم افزود: نمونه‌ی این همکاری‌ها تولید خودرو مشترک ایران و آذربایجان در منطقه صنعتی نفت چاله بوده که در بازار آذربایجان به وفور دیده می‌شود.

مصطفی اف افزود: در حوزه‌های مختلف صنعتی طرح‌های زیادی برای همکاری روی میز است و برای مذاکره دو طرفه در حال پیگیری است.

او ادامه داد: در این سفر کوتاه، کار چند روزه را در یک روز انجام دادیم و از هیئت ایرانی بهنام جو استاندار و کریمی نماینده اردبیل و تابش معاون وزیر صنعت ایران تشکر می‌کنم.

معاون وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان با تاکید بر این که کار‌های صنعتی و تعامل دو کشور افزایش می‌یابد گفت: ما با ایران برادر هستیم و انجام فعالیت‌های مختلف مشترک به هیچ دولت دیگری ارتباط ندارد.

مصطفی اف تصریح کرد: این سفر‌ها اولین نخواهد بود و قطعا مراوده‌های طرفین برای انجام کار‌های بزرگ دوام خواهد داشت.

عباس تابش، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز پیگیری مراودات اقتصادی و صنعتی را به نفع هر دو کشور دانست و گفت: این پیگیری‌ها به دوام و تعامل بیشتر دو کشور دوست و همسایه می‌انجامد.

او اظهار امیدواری کرد: با این نشست‌ها هر دو کشور سود می‌برد و ایجاد شهرک صنعتی باعث سرمایه گذاری‌های کلان توسط سرمایه گذاران دو کشور شده و دو کشور دوست و همسایه از ظرفیت‌های صنعتی و نیروی انسانی همدیگر بهره مند می‌شوند.

انتهای پیام/ح

ایجاد شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر