کد خبر: ۷۱۱۱۱۵۷
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
کد خبر : ۷۱۱۱۱۵۷

رییس کل دادگستری مازندران گفت: رسیدگی به پرونده‌ها در دادگستری مازندران از حالت سنتی به حالت الکترونیکی درآمده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری  ، حجت الاسلام اکبری رییس کل دادگستری مازندران در بازدید از دادگاه انقلاب شهرستان ساری و واحد انفورماتیک دادگستری مازندران گفت: اکنون دادگستری مازندران در رسیدگی‌ها از حالت سنتی به حالت الکترونیکی درآمده و پیشرفت‌های زیادی در این زمینه داشته است.

او افزود: برای رسیدن به نتیجه مطلوب راه زیادی از جمله ابلاغ الکترونیک در پیش است که امید است در آینده نزدیک اجرا شود.

حجت الاسلام اکبری گفت: اگر روند ابلاغ به صورت سنتی انجام می‌شد ضمن تحمیل هزینه‌های گزاف به بیت المال، سبب اتلاف وقت طرفین و مراجع قضایی نیز می‌شد.

رئیس کل دادگستری مازندران به بعضی از مشکلات در خصوص کندی سیستم‌ها اشاره کرد و افزود: امید است با پیگیری‌ها و اقدامات انجام گرفته از سوی معاون فناوری دادگستری استان این مشکل نیز سریع‌تر برطرف شود.

او با اشاره به پیگیری در خصوص پرونده‌های مهم قضایی گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته در صدد هستیم تا با اجرای مانیتورینگ، روند رسیدگی به همه پرونده‌ها از جمله اقدامات مهم را درجهت کاهش اطاله دادرسی رصد کنیم و به زودی این امر با همت واحد انفورماتیک استان، میسر خواهد شد.

رئیس کل دادگستری مازندران بر نقش مهم و اثر گذار نظارت بر عملکرد مجموعه‌ها تاکید کرد و افزود: دقت و نظارت در همه سطوح اداری و قضایی نقش مهمی در بهبود عملکرد کارکنان قضایی و اداری دارد.

حجت الاسلام اکبری در بازدید از دادگاه انقلاب شهرستان ساری گفت: با مدیریت اوقات رسیدگی، پرونده‌ها با سرعت و دقت بیشتری رسیدگی می‌شود و کاهش حجم پرونده‌ها و افزایش رضایتمندی مردم را شاهد خواهیم بود.

رییس کل دادگستری استان همچنین از همه شعب دادگاه انقلاب بازدید و با همکاران قضایی و اداری گفتگو کرد.

انتهای پیام/ س

پرونده‌های سنتی دادگستری مازندران الکترونیکی رسیدگی می‌شوند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر