کد خبر: ۷۱۱۱۳۵۱
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰

مدیر نظارت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تاکنون بیش از ۴۰ مرکز غیرمجاز که اقدام به خدمات درمانی زیبایی و طب سنتی در شیراز می‌کردند، پلمب شدند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، قاسم ایزدی مدیر نظارت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به پایش شبانه‌روزی درمانگاه‌ها، موسسات و مراکز درمانی توسط مرکز پایش مراقبت‌های درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: افرادی در شیراز و دیگر شهرستان‌های فارس در حال فعالیت در حوزه اعمال زیبایی هستند که خود را تحت عنوان پزشک معرفی می‌کنند، در حالی‌که فاقد مجوز‌های لازم از دانشگاه علوم پزشکی هستند.

او افزود: تقاضا برای اعمال زیبایی زیاد است، لذا ضروری است که شهروندان به مراکزی مراجعه کنند که مجوز از دانشگاه علوم پزشکی دارند.

ایزدی با تاکید بر اینکه مراکز و موسسات مجاز درمانی-زیبایی باید دارای تابلو و یا پروانه از سازمان نظام پزشکی یا وزارت بهداشت باشند، گفت: مراکزی که در زیر زمین برخی ساختمان‌ها دایر شده و یا مراکزی که در روز‌های تعطیل کار می‌کنند، معمولا در شمار مراکز غیرمجاز هستند.

او به پزشکانی که دارای تخصص زیبایی نیستند، اما اقدام به کار زیبایی می‌کنند اشاره کرد و افزود: برخی پزشکان اجازه چنین فعالیتی دارند، اما در هر حال مراجعه کننده باید این موضوع را مطالبه کند، چرا که تقاضای زیادی برای انجام زیبایی در شیراز وجود دارد.

مدیر نظارت، اعتبار بخشی و صدور پروانه‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: پزشک طبق قانون مسئولیت دارد و اگر فردی به پزشک مراجعه کند که در انجام کار زیبایی قصوری، متوجه پزشک شده باشد، باید شکایت کند تا با او برخورد جدی شود.

ایزدی تاکید کرد: مشکل اصلی ما در اعمال زیبایی، متوجه کسانی است که اصلا پزشک نیستند و و با گذراندن دوره‌های کوتاهی، اقدام به کار درمانی می‌کنند.

او افزود: مردم برای انجام اعمال زیبایی به مراکز معتبر مراجعه کنند.
انتهای پیام/م

تعطیلی مراکز غیرمجاز زیبایی در شیراز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر