کد خبر: ۷۱۱۱۳۶۴
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
کد خبر : ۷۱۱۱۳۶۴
یزدانی خبرداد؛

معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: ٣۵٠ نیروی شهرداری از نیمه مهرماه برای نظافت و رفت و روب به شهر نجف اشرف اعزام شدند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مجتبی یزدانی با بیان اینکه ٣۵٠ نیروی شهرداری از نیمه مهرماه برای نظافت و رفت و روب به شهر نجف اشرف اعزام شدند، گفت: نیرو‌های خدمات شهری با هماهنگی و همکاری نیرو‌های شهرداری نجف محدوده صحن حضرت زهرا (س) و خیابان‌ها و معابر حاشیه حرم امیرالمومنین که موسوم به مدینه قدیمه است را نظافت و رفت و روب کردند.

وی با بیان اینکه روزانه به طور میانگین ١٠٠ تن زباله در این محدوده جمع آوری و توسط نیرو‌های شهرداری عراق به محل‌های دپو منتقل شد، ادامه داد: به همراه نیرو‌های خدمات شهری، دو دستگاه خودروی اطفا حریق و ۴۰ نفر از پرسنل آتش نشانی با تجهیزات انفرادی نسبت به پوشش ایمنی صحن حضرت زهرا (س)، آشپزخانه‌های زیر صحن و موکب اسکان استانداری تهران اقدام کردند.

یزدانی گفت: همچنین سازمان بهشت زهرا (س) با برپایی حدود ۵٠ چادر به همراه سرویس بهداشتی و حمام، روزانه تا سقف ١٠ هزار زائر را اسکان داد.


بیشتربخوانید: احیای دوباره چا‌ه‌های جذبی همزمان با احداث خیابان کامل


معاون شهردار تهران با بیان اینکه با نزدیک شدن به روز اربعین کم کم از جمعیت زائران حاضر در نجف کاسته شد، تصریح کرد: نیرو‌های شهرداری تهران از روز اربعین مشغول نظافت، پاکسازی، جمع آوری موکت‌ها و پتو‌های صحن حضرت فاطمه زهرا (س) هستند. از آن جا که اسکان زائرین نیز تقریبا مراجعه کننده‌ای نداره، با هماهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات در حال جمع آوری بخشی از آن هستیم.

به گفته یزدانی؛ ماموریت نیرو‌های خدمات شهری تا ٣٠ مهرماه در شهر نجف ادامه خواهد داشت.

وی در پایان در پاسخ به سوالی درباره تعامل شهرداری‌های تهران و نجف در ایام مراسم پیاده روی اربعین تصریح کرد: گفتگو‌هایی که با یکدیگر داشتیم، حاکی از رضایت دو جانبه بود و رابطه بسیار دوستانه، برادرانه و صمیمی بین ما برقرار شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر