کد خبر: ۷۱۱۱۳۸۳
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۶
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۶
کد خبر : ۷۱۱۱۳۸۳
گروه : فارس » شیراز
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: فارس و کرمانشاه با توجه به نداشتن آمادگی در برابر زلزله، وضعیت مشابهی دارند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، محمود رضا رضایی کوچی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس یکشنبه در شورای فنی استان فارس بیان کرد: فارس در برابر زلزله وضعیت مشابهی با کرمانشاه دارد.

او اضافه کرد: نسبت به ساخت و ساز‌هایی که در فارس در حال انجام است موارد ایمنی مختلفی در نظر گرفته شده است و کمتر از ٣٠٠ هزار متر مربع ساخت و ساز در استان روی گسل قرار گرفته است.

رضایی کوچی با اشاره به اینکه ارزیابی ساختمان‌ها به صورت دوره‌ای انجام می‌شود، تصریح کرد: ساختمان‌هایی که به صورت جدید ساخته می‌شود همه موارد ایمنی در آن لحاظ شده البته بیمارستان‌هایی که در شیراز نیازمند مرمت و افزایش ایمنی هستند نیز اقدامات لازم برای افزایش ایمنی آن در حال اقدام است.

معاون استاندار فارس اظهار کرد: روابط بین پیمانکاران و دستگاه‌های اجرایی مطلوب نیست و به علت افزایش بدهی‌ها به پیمانکاران دستگاه‌های اجرایی نتوانسته اند اقدامات مناسبی انجام دهند.

او افزود: برنامه ریزی در کشور و استان فارس اینگونه است که فعالیت پیمانکاران متوقف نشود و مشکلات این افراد برطرف شود.

رضایی کوچی در خصوص بیشترین بدهی‌ها گفت: آب، راه و ساختمان سه حوزه‌ای است که بیشترین بدهی به پیمانکاران را دارند و مدیران در این سه حوزه باید مدیرانی منصوب شوند که با ایجاد فضای تعامل محور نسبت به برطرف کردن مشکلات پیمانکاران اقدام شود.

معاون استاندار فارس عنوان کرد: برای استفاده از ظرفیت‌های استان در آمادگی زلزله حدود یک ماه قبل قراردادی با شهرداری شیراز امضا شد که این قرار داد شامل شناسایی گسل‌های فعال یا نیمه فعال در سطح شیراز بود.

رضایی کوچی با تاکید بر این که الزامی به گرفتن مجری در طرح های ساختمانی نیست، اضافه کرد: ٣٠الی۴٠ هزار مهندس در استان فارس وجود دارد و انبوه سازان با حضور مهندسین ناظر موافقت خود را در جلسات اعلام کرده اند.

او افزود: طی شش ماه گذشته در کل استان فارس یک میلیون و ٣٠٠ هزار متر مربع مجوز داده شده و ٨٠ درصد این مجوز‌های ساختمانی توسط شهرداری شیراز بوده است که این میزان بالغ بر ٨ هزار واحد را شامل می‌شود.

معاون استاندار فارس ادامه داد: شورای شهر و شهرداری درخصوص برطرف کردن حضور افراد بدون صلاحیت به عنوان مجری ناظر هنوز به اجماع نرسیده و این موضوع به دفتر امور عمرانی استانداری فارس رسیده است.

انتهای پیام/چ

وضعیت فارس و کرمانشاه در مقابل زلزله

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر