کد خبر: ۷۱۱۱۴۱۴
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰
کد خبر : ۷۱۱۱۴۱۴
گروه : سیاسی » مجلس
حسینی در مجمع IPU:

رئیس هیئت پارلمانی کشورمان گفت: استفاده از ابزار‌های غیرقانونی تحریم‌های اقتصادی از سوی آمریکا به عنوان ابزاری برای دستیابی به اهداف خود، نگرانی‌های جدی در خصوص نقض حقوق بشر ایجاد کرده است.


تروریسم اقتصادی آمریکا سبب نقض حقوق بشر شده است/ پارلمان‌ها بدنبال دستیابی به صلح بر مبنای عدالت و گفت‌وگو باشندبه گزارش  حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سیده فاطمه حسینی در یکصد و چهل و یکمین اجلاس بین المجالس جهانی (IPU) گفت: جهان از بی توجهی به قوانین و هنجار‌های حقوق بین الملل رنج می‌برد.

رئیس هیئت پارلمانی کشورمان اظهار کرد: امروز در بین بنیانگذاران نهاد‌های به رسمیت شناخته شده نظم بین المللی، ایالات متحده آمریکا بر این باور است که قادر به تحصیل منافع خود از طریق بی توجهی و نقض اصول بنیادین حقوق بین الملل و حقوق بشر و با هدف تامین امنیت خود به بهای ناامنی دیگری است.

او ادامه داد: استفاده از ابزار‌های غیرقانونی تحریم‌های اقتصادی یا در واقع، تروریسم اقتصادی از سوی ایالات متحده آمریکا به عنوان ابزاری برای دستیابی به اهداف خود نگرانی‌های جدی در خصوص نقض حقوق بشر ایجاد کرده است.

حسینی افزود: تاثیرات مخرب این تحریم‌ها بر زندگی مردم عادی کشور‌های در معرض این تحریم‌ها همچون ایران شامل نقض اصول بنیادین حقوق بشر همچون حق دسترسی به غذای کافی، دسترسی به داروی ضروری، حق دسترسی به خدمات بهداشتی و ... است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عمیقا باعث تاسف است که نهاد‌های حقوقی، سیاسی و بین المللی ناکام در حفظ اعتماد به این نهاد‌های نظم بین الملل بوده اند که در نتیجه منتج به قربانی شدن حقوق ملت‌ها می‌شود که این مساله مصداقی عینی از ناکارآمدی جدی حقوق بین الملل و نهاد‌های بین المللی است که بر همین اساس ضرورت بازنگری و اصلاح آن‌ها را تبیین می‌نماید.

او گفت: اعتقاد دارم چالش‌های مشترک در نتیجه عدم پایبندی به حقوق بین الملل و حقوق بشر همزمان می‌تواند موضوعی برای همکاری به شمار آید.

حسینی خاطرنشان کرد: از نمایندگان جوان تمامی پارلمان‌ها دعوت می‌کنم به دنبال دستیابی به صلح بر مبانی عدالت و گفت‌وگو در بین خود و همچنین طرد آن دسته از افرادی باشند که خیال پردازانه به جنگ ناتمام و نزاع بین تمدن‌ها می‌اندیشند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر