کد خبر: ۷۱۱۱۵۳۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۲
معتمدی در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان پاسخ داد؛

رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت:در دانشگاه امتیازى به دانشجویان دادیم که اگر از آن بهره ببرند، از اخذ ١٤ واحد بیشتر محروم می شوند.

چرا برخی دانشجویان نمی توانند بیش از 14 واحد اخذ کنند؟سیداحمد معتمدى رییس دانشگاه صنعتى امیر کبیر در گفتگو با خبرنگارحوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تجمع هفته گذشته دانشجویان این دانشگاه در اعتراض به اخذ تعداد واحد کم اظهار کرد:اگر بخواهیم هزینه تمام شده براى هر دانشجو را در نظر بگیریم، حداقل ده برابر هزینه اى می شود که دانشجویان فکر می کنند به دلیل ارائه تعداد واحد کم از سمت دانشگاه به آن‌ها تحمیل می شود.

وی افزود: دانشجو نهایت در ترم پنجم یک میلیون پرداخت می کند در حالى که در هر ترم دانشگاه حداقل ده میلیون تومان براى هر دانشجوی ارشد پرداخت میکند.

معتمدى با اشاره به اعتراضات دانشجویان تصریح کرد:در ایران و حتى خارج یک سرى دروس اصلی به صورت پیش نیاز هستند که در صورت قبول نشدن دانشجو و کسب نکردن نمره کافى، باید ترم بعد آن را مجددا اخذ کند؛این موضوع یکى از دلایلی است که دانشجو ترم بعد قادر به افزایش تعداد واحد هایش نیست.

وی افزود:این در حالى است که در دانشگاه امیرکبیر شرایطی فراهم شده که براى عقب نیفتادن دانشجو، در بعضی دروس رعایت نکردن پیش نیاز صورت نگیرد، ولى کسی که از این امتیاز بهره گیرد، نمیتواند بیشتر از ١٤ واحد واحد دریافت کند.

معتمدى بیان کرد:اصل بحث درست است. یعنى اعتراض دانشجویان در خصوص اینکه عقب میفتند و تعداد ترم هاى بیشترى باید بمانند تا مدرک خود را بگیرند و ما نه بخاطر تجمع بلکه چند ماهى با مشورت شوراى صنفى در صدد راه حلی هستیم و باید با دانشکده‌ها هماهنگ کنیم زیرا این بحث علمى است و من به عنوان رییس دانشگاه نمیتوانم دخالت علمى داشته باشم.

رییس دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه نظر خود من برای فارغ التحصیل شدن هرچه زودتر دانشجویان قدیمی مثبت است، افزود: این کار باعث میشود تا ظرفیت براى دانشجویان جدید الورود باز شود.


بیشتر بخوانید: کسب نمره ارزشیابی، ملاک همکاری استادان پیام نور


انتهاى پیام /

ارائه واحد کم براى پول بیشتر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر