کد خبر: ۷۱۱۱۷۲۴
گروه : گلستان » گرگان
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
کد خبر : ۷۱۱۱۷۲۴

جلسه ای دیگر از جلسات رسیدگی به پرونده پرهام آزادشهر به ریاست قاضی مزیدی برگزار شد.

آخرین جلسه دادگاه پرهام آزادشهر برگزار شد/ صدور رأی نهایی تا ۱۵ روز آیندهبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، از صبح امروز جلسه رسیدگی به پرونده اخلال‌گران نظام اقتصادی موسوم به «پرهام» در استان گلستان به ریاست قاضی مزیدی برگزار شده است.

تعدادی از شکات از حوالی ساعت ۸ صبح در مقابل دادگاه حضور پیدا کردند.
 
ساعت حدود ۸:۴۰ دقیقه سه متهم ردیف اول، دوم و سوم این پرونده وارد دادگاه شدند.
 
دادستان عمومی و انقلاب مرکز گلستان گفت: رأی دادگاه درباره پرونده اخلال‌گران در نظام اقتصادی موسوم به «پرهام» تا ۱۵ روز آینده صادر می‌شود.

حجت‌الاسلام سیدرضا سیدحسینی پیش از ظهر امروز و در حاشیه برگزاری پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال‌گران نظام اقتصادی موسوم به «پرهام» گفت: آنچه که در رأی دادگاه اعلام می‌شود به عنوان مبلغ نهایی است. اگر دادگاه به رد اموال رأی دهد براساس آن در مال در حق هر شاکی را هم مشخص می‌کند.

او با اشاره به شناسایی بخشی از اموال متهمان این پرونده گفت: پس از رأی دادگاه این اموال به مزایده گذاشته می‌شود، در صورتی که تکافوی مبالغ همه شکات را کند به همه پرداخت می‌شود، اما در غیر این صورت باید تقسیم‌بندی شود و کسانی که تا به حال از متهمان پولی دریافت نکرده‌اند در اولویت قرار می‌گیرند و کسانی هم که بخشی از پول خود را دریافت کرده‌اند در نوبت‌های بعدی قرار می‌گیرند.

دادستان عمومی و انقلاب گرگان درباره شکایت حقوقی برخی از شاکیان پرونده پرهام نیز گفت: کسانی که دنبال خسارت تأخیر باشند باید شکایت خود را در دادگاه کیفری پیگیری کنند.

او تاکید کرد: دادگاه و دادسرا با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نامه‌نگاری کرده‌اند و اسامی بستگان متهمان نیز به آن‌ها اعلام شده تا در صورت شناسایی اموال، توقیف شود. تا کنون هم بخش زیادی از اموال متهمان شناسایی شده است. اگر شکات اموالی را از متهمان سراغ دارند در مرحله اجرای حکم هم می‌توانند به دادگاه معرفی کنند.

سیدحسینی درباره زمان صدور رأی این پرونده نیز بیان داشت: پس از اخذ آخرین دفاعیه متهمان دادگاه در مدت یک هفته رأی خود را اعلام می‌کند، اما با توجه به درخواست وکلای متهمان برای تقدیم لایحه به منظور آخرین دفاع، یک هفته پس از ارائه لایحه رأی دادگاه اعلام خواهد شد؛ بنابراین رأی دادگاه درباره پرونده اخلال‌گران در نظام اقتصادی موسوم به «پرهام» تا ۱۵ روز آینده صادر می‌شود.

او گفت: طبق آیین‌نامه و استجازه رئیس وقت قوه قضائیه از رهبر معظم انقلاب، رأی دادگاه‌های رسیدگی به پرونده‌های اخلا‌ل‌گران اقتصادی در غیر موارد اعدام، قطعی است.
 
 
پرونده پرهام سه متهم دارد که به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور محاکمه می‌شوند.

سه متهم این پرونده با عنوان فروش خودرو با قیمت پایین‌تر از بازار از افراد بیش از ۲۶۰ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده اند.
 
انتهای پیام/ن
 

پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده پرهام آزادشهر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر