کد خبر: ۷۱۱۱۷۹۶
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
کد خبر : ۷۱۱۱۷۹۶
گروه : سمنان » سمنان
مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری سمنان خبر داد؛

صمیمیان گفت: سهم روستا‌های سمنان از محل اعتبارات مالیات برارزش افزوده امسال ۳۵۰ میلیارد ریال است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، مهدی صمیمیان مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری سمنان گفت: سهم روستا‌های سمنان از محل اعتبارات مالیات برارزش افزوده امسال ۳۵۰ میلیارد ریال است.

او افزود: سال گذشته بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال با همکاری اداره کل امور مالیاتی سمنان به حساب دهیاری‌های استان واریز شد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری سمنان ابراز داشت: رفع مشکلات زیرساختی و توجه به عمران و آبادانی در مناطق روستایی از چشم‌انداز‌ها و اهداف پرداخت این میزان اعتبار در مناطق روستایی استان است.

مهدی صمیمیان ادامه داد: دولت در کنار توجه به مسایل زیرساختی برای مقابله با بیکاری در مناطق روستایی استان در سال‌های گذشته اقدام‌های جدی انجام داده است که پرداخت تسهیلات به ارزش ۸۰۰ میلیارد ریال با کارمزد‌های بانکی بسیار پایین نمونه‌ای از این اقدام‌ها است.

او تصریح کرد: توجه به زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری برای ورود فعالان اقتصادی به مناطق روستایی برای ایجاد اشتغال در اولویت قرار دارد و روستا‌های سمنان ظرفیت‌های اقتصادی و تولیدی قابل توجه برای توسعه اقتصادی را دارند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری سمنان اضافه کرد: مهاجرت از مناطق روستایی استان سمنان با رویکرد و برنامه‌های دولت تدبیر و امید در سال‌های گذشته روند کُندتری به خود گرفته است و برای سالجاری مهاجرت معکوس از روستا‌ها پیش‌بینی می‌شود.

مهدی صمیمیان گفت: حمایت از مشاغل خانگی و روستایی با توجه به ظرفیت‌ها حمایت می‌شوند و در سال‌های گذشته صد‌ها طرح اشتغال‌آفرین با محوریت توسعه اقتصادی در روستا‌ها استان تسهیلات دریافت کردند.

۴۶ هزار خانوار با جمعیت ۱۴۲ هزار تن در بیش از ۵۴۹ روستای استان سمنان زندگی می‌کنند. سمنان دارای ۳۰۸ روستای برخوردار از شورای اسلامی است و ۲۵۷ روستای استان هم دهیاری دارد.

انتهای پیام / م

حمایت از مشاغل خانگی و روستایی با توجه به ظرفیت‌ها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر