کد خبر: ۷۱۱۱۸۲۸
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۴
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۴
کد خبر : ۷۱۱۱۸۲۸
در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

مستند «مسیر» درباره ارتباط راهپیمایی پیاده روی اربعین با ظهور امام زمان (عج) است که محمد حسین سلطانی در اربعین ۹۸ ساخته است.

«مسیر» از ارتباط پیاده روی اربعین با ظهور حضرت ولیعصر (عج) می‌گویدمحمد حسین سلطانی مستند ساز درباره  مستند خود که روایتگر پیاده روی اربعین ۹۸ بوده است، در گفت و گو با خبرنگار حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: مستند «مسیر» درباره ارتباط راهپیمایی پیاده روی اربعین با ظهور حضرت ولیعصر (عج) است، البته در این مستند از نماد استفاده نکردیم و بیشتر به این موضوع پرداختیم زمانی که ظهور امام زمان (عج) اتفاق می‌افتد، چه رویداد‌هایی بعد از آن رخ خواهد داد.

وی افزود: همانطور که در روایات‌ آمده است در زمان ظهور امام زمان (عج) انسان‌ها بدون مِنت با یکدیگر صحبت می‌کنند و ما هم قصد نشان دادن این موضوع را در مستند «مسیر» داشتیم.

سلطانی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با موکب داران عراقی و فرمایشات ایشان بیان کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند: «راهپیمایی اربعین زمینه ساز تمدن بزرگ و نوین اسلامی است» این جمله سبب شد تا ما این مسیر را درنظر بگیریم و کار مستند را با عنوان «مسیر» انجام دهیم. البته با فرصت کمی که داشتیم، با همکاری وزارت ارشاد و دیگر دوستان توانستیم برای ضبط به عراق برویم که البته آخرین تصاویر این مستند را در تهران فیلمبرداری کردیم.

«مسیر» از ارتباط پیاده روی اربعین با ظهور حضرت ولیعصر (عج) می‌گوید

سلطانی در خصوص روایت مستند «مسیر» گفت: نوع روایت‌ها در مستند متفاوت است، من پیش از این مستند «خرگوش سفید را دنبال کن» را داشتم که درباره اسلام آوردن یک تازه مسلمان بود و بازخورد‌های خیلی زیادی دریافت کردیم به خصوص زمانی که این مستند از تلویزیون و در سومین جشنواره فیلم‌های مستند پخش شده بود. ما همان تجربه را در این مستند هم تکرار کردیم و سعی کردیم یک روایت متفاوت داشته باشیم و براساس قصه پیش می‌رویم یعنی با صدای قصه گو داستان پیش می‌رود. امیدوارهستم این قصه هم مانند مستند قبلی بتواند مخاطبان بسیاری را جذب کند.

وی درخصوص فیلمبرداری مستند «مسیر» عنوان کرد: فیلمبرداری مستند «مسیر» چند روز قبل از اربعین و از نجف آغاز و تا کربلا نیز ادامه داشت و پس از برگشت از عراق، ادامه فیلمبرداری را در تهران انجام دادیم. من پیش از مستند «مسیر» یک مستند دیگری را آغاز کرده بودم که کار سختی است و در حال انجام آن هستیم. اسم آن مستند «پمپئی» است، شهری است که در زیر آتشفشان‌ها دفن شده و در ایتالیا قرار دارد.

وی افزود: امیدارم مستند «مسیر» دل‌ها را به هم نزدیک و برای ظهور امام زمان (عج) آماده کند و اینکه نشان دهد بعد از ظهور آقا دنیا پر از صلح و آرامش خواهد بود.


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر