کد خبر: ۷۱۱۱۹۵۶
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
کد خبر : ۷۱۱۱۹۵۶

مدیر موزه هنر‌های معاصر اصفهان گفت: نمایشگاه "سمفونی دوستی راه ابریشم" با تعداد ۵۰ اثر از کودکان هنرمند چینی روز چهارشنبه یکم آبان ساعت ۱۰:۳۰ صبح در موزه هنر‌های معاصر اصفهان افتتاح می‌شود.

مهدی تمیزی مدیر موزه هنر‌های معاصر اصفهان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان    گفت: هدف نهایی دیپلماسیِ فرهنگی، نفوذ، رشد و پرورش افکار یک فرهنگ در فرهنگ ملت هایِ دیگر و یکی از راه‌های آن اشاعه هنر دیگر کشور‌ها است لذا وقتی از هنر صحبت می‌شود سخن از ارتباط انسان در پیکره جهان است.

 او ادامه داد: موزه هنر‌های معاصر وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان نیز در همین راستا به وسیله هنر تعامل صحیح، تبادل و همکاری در سطح اشخاص، سازمان‌ها و جوامع مدرن بشری را ممکن ساخته و توسعه داده است.

مدیر موزه هنر‌های معاصر اصفهان  گفت: در دو سال گذشته موزه هنر‌های معاصر اصفهان آثار کودکان اصفهانی را به مسابقه بین المللی "سمفونی دوستی راه ابریشم" شانگ‌های فرستاده که این اتفاق برای نخستین بار در کشور در سال‌های پس از انقلاب رخ داده است.

مهدی تمیزی افزود: این کودکان در سال ۲۰۱۸ سه جایزه بین المللی و در سال ۲۰۱۹ دو جایزه بین المللی کسب کردند که جوایز و لوح افتخار آن‌ها روز چهارشنبه یکم آبان در افتتاحیه نمایشگاه "سمفونی دوستی راه ابریشم" در اصفهان اهدا می‌شود.

او ادامه داد: در بیست و پنجمین سال تاسیس موزه هنر‌های معاصر وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با همکاری بنیاد هنری بردبار، بنیاد توسعه آموزش و پرورش شانگ‌های و موزه هنر‌های کلکسیونی شانگ‌های نمایشگاه "سمفونی دوستی راه ابریشم" در اصفهان برگزار می‌شود.

او با بیان اینکه موزه هنر‌های معاصر اصفهان میزبان ۱۸ هنرمند برجسته و ۷ مدیر موزه هنر از چین است، بیان کرد: در این مراسم نمایشگاهی از آثار کودکان هنرمند چینی با موضوع "سمفونی دوستی راه ابریشم" از ساعت ۱۰:۳۰ صبح در گالری شماره دو افتتاح می‌شود.

تمیزی با بیان شرح برنامه گفت: در این مراسم دو مدیر ارشد موزه‌های هنر چین سخنرانی می‌کنند و پس از آن یک اثر از هنرمند شاخص چینی به موزه هنر‌های معاصر اصفهان اهدا خواهد شد.

او در پایان بیان کرد: حدود ۵۰ اثر از کودکان هنرمند چینی در این نمایشگاه تا ۱۷ آبان ماه از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۱۹ مورد بازدید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
 
انتهای پیام/ی
 

نمایشگاه کودکان هنرمند چینی در اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر