کد خبر: ۷۱۱۲۱۲۹
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
کد خبر : ۷۱۱۲۱۲۹
گروه : همدان » همدان

نمایش نَقل سُرخ، تولید حوزه هنری استان همدان، با قرار گرفتن در بین ۱۵ تئاتر برتر در سطح کشور به جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد راه یافت.

راه یابی نمایش نَقل سُرخ از همدان به چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجدبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، باباخانیان، سرپرست واحد نمایش حوزه هنری استان همدان گفت: هیئت بازبینی چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد، متشکل از سید حسین فدایی حسین، سید قاسم قوامی، سینا دلشادی در جلسه انتخاب و بازبینی، تئاتر «نَقل سُرخ» به کارگردانی مصطفی کرمی راسخ را جزء ۱۵ اثر برترکشور اعلام کردند.

محمدرضا باباخانیان با تاکید بر اهمیت تئاتر بچه‌های مسجد، تولید آثار ارزشی از سوی گروه‌های نمایشی در مساجد را نیاز جدی جامعه امروز دانست و اضافه کرد: از درون همین نمایش‌های مسجدی، افرادی متعهد و مستعد کشف و به فضای تئاتر حرفه‌ای معرفی می‌شوند که خارج از زرق و برق‌های رایج برخی از نمایش ها، آثاری ارزشی، خلاقانه، تاثیرگزار و مبتنی بر محتوای متن‌های مذهبی و آموزشی ارائه خواهند کرد.

او مسجد را خاستگاه جوانان و نوجوانان هنرمند متعهد و ارزشی خواند و افزود: مساجد علاوه بر اینکه مکانی برای عبادت هستند باید به پایگاهی برای پرورش نوجوانان و جوانان هنرمند ارزشی و متعهد تبدیل شود و تئاتر بچه‌های مسجد در سراسر کشور برای تحقق این هدف گام بر می‌دارد.

باباخانیان در ادامه به تمرکز واحد نمایش حوزه هنری استان همدان بر تئاتر بچه‌های مسجد خبر داد و گفت: واحد نمایش حوزه هنری آماده همکاری هر چه بیشتر با کانون‌های مساجد استان همدان برای تولید نمایش‌های مذهبی، اجتماعی و آموزشی است.

نمایش نَقل سُرخ نوشته آرش عباسی و کارگردانی مصطفی کرمی راسخ، با مضمونی مذهبی، روایت شهادت حضرت عباس (ع) را از زبان یک مشک آب بیان می‌کند.

 چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد اواخر آبان ماه سال جاری در قزوین برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ د 

نقل سرخ به جشنواره بچه های مسجد راه دیافت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر