کد خبر: ۷۱۱۲۱۵۴
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
کد خبر : ۷۱۱۲۱۵۴
گروه : فارس » شیراز

صدا و سیمای فارس در اربعین حسینی با تولید و پخش بیش از ۱۲ هزار دقیقه برنامه در قالب‌های گوناگون رسانه‌ای همنوا و همراه مردم در استان فارس شد.

 سهرابی مدیرکل صدا و سیمای فارس، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، به فعالیت شبانه روزی نیروهای این سازمان در دو ماه محرم و صفر اشاره و اظهار کرد: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته و استفاده از تجارب سال‌های قبل امسال نیز صدا و سیمای استان فارس توانست به اهداف ترسیم شده خود که انعکاس شکوه و حضور مردم مومن و عاشق اهل بیت این دیار در عزای سید و سالار شهیدان (ع) بود دست یابد.

او، اربعین حسینی را نقطه عطف و اوج نمایش حضور باشکوه مسلمین، شیعیان و همه آزادگان جهان توصیف کرد و افزود: این مرکز با اعزام گروه‌های رسانه‌ای به کربلای معلی تلاش کم نظیر مردم فارس را درخدمت رسانی به زائران در قالب مواکب مختلف به ویژه موکب حضرت احمد بن موسی (ع) به تصویر کشید و با انعکاس حضور مردم ایران صحنه‌های بی نظیری که در سرزمین خون و قیام خلق می‌شد را در قالب تولیدات رسانه‌ای اطلاع رسانی کرد.

مدیرکل صدا و سیمای استان فارس، ۴۳ ارتباط به مدت ۳۷۵ دقیقه را دستاورد فعالیت نیرو‌های صدا و سیما اعلام کرد که در شرایط سخت ایام اربعین از کربلا و نجف در حوزه‌های سیما، صدا، خبر به ثمر نشسته است.

مدیرکل صدا و سیمای فارس گفت: رسانه استانی برای منعکس کردن این مراسم که هر سال با شکوه‌تر از سال‌های گذشته در خیابان‌های منتهی به حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) برگزار می‌شود با بکارگیری گروه‌های مختلف تلویزیونی، رادیویی، خبری و فضای مجازی توانست با تدارک ۶۹ برنامه در قالب ۶۴۳ قسمت ۹ هزار دقیقه برنامه سازی کند که این اقدام در نوع خود کم نظیر است.

سهرابی با بیان اینکه همواره تلاش کرده و می‌کنیم تا حضور استان فارس در صحنه‌های مختلف را زینت بخش قاب شبکه‌های ملی و بین المللی صدا وسیما کنیم، تصریح کرد: در روز اربعین ۵۷ ارتباط زنده با شبکه‌های سراسری و بین المللی صدا و سیما برقرار شد که حضور ۲۴۵ دقیقه‌ای راهیپمایی مردم استان به ویژه شهر شیراز در شبکه‌های یک، ۲، ۳ ، تهران، خبر، قرآن، شما، افق، الکوثر، پرس تی وی حاصل این تلاش بود.

او همچنین گفت: مرکز فارس از برقراری ارتباط با دو شهر نجف و کربلا نیز در این روز غافل نشد که این همه نتیجه تلاش فرزندان پرتلاش فارس در صدا و سیما است.

مدیرکل صدا و سیمای فارس به شکوه نماز ظهر اربعین در حرم مطهر شاهچراغ اشاره کرد و افزود: نماز این روز به امامت حضرت آیت الله دستغیب علاوه بر شبکه فارس به صورت همزمان در دو شبکه ۲ و ۳ سیما نیز پخش شد.

سهرابی افزود: با برقراری ارتباط اینترنتی عزاداری مردم شهرستان‌های مرودشت، نی ریز، جهرم، قیر و کارزین، زرقان، آباده، داراب، فیروزآباد، لارستان و اشکنان نیز در برنامه زنده اربعینیان سومین حرم منعکس شد.

او تصریح کرد: حوزه صدا در قالب ۴۱ عنوان برنامه در ۱۸۷ قسمت به مدت ۵۷ ساعت معادل ۳ هزار و ۴۲۱ دقیقه و برقراری ۱۶ ارتباط زنده رادیویی با رادیو ایران، مراکز سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویر احمد، البرز، همدان، گیلان، بوشهر، اهواز، آبادان، خلیج فارس، مرزسیستان و بلوچستان، مرز مهران و کربلا در ایام اربعین با مخاطبان خود همراه بود.

سهرابی با تاکید به نقش آگاه سازی و اطلاع رسانی حوزه خبر اظهار کرد: واحد خبر مرکز فارس در قالب ۳۳۴ خبر و گزارش به مدت ۲۹۳ دقیقه، پوشش خبری عزاداری در شهرستان‌ها و بخش‌های استان فارس در روز اربعین حسینی، برقراری ۵ ارتباط زنده تلویزیونی با کربلا، تولید و پخش ۶۹ خبر تلویزیونی، تولید و پخش ۶۵ خبر رادیویی، بارگذاری ۱۵۵ خبر و گزارش تصویری در سایت خبرگزاری صدا و سیمای مرکز فارس، ارسال ۳۷ گزارش تصویری و ۳ گزارش رادیویی به تهران مراسم عزاداری عاشقان حسینی را در روز اربعین انعکاس داد.

مدیرکل صدا وسیمای فارس، پخش زنده مراسم روز اربعین در حرم مطهر احمدبن موسی (ع) به صورت کامل و نماز جماعت در فضای مجازی، اعزام ۴ تیم تولیدی در مسیر‌های پیاده روی در شیراز به عنوان یک موکب رسانه‌ای در فضای مجازی، ۴۲۰ عدد تولیدات چابک و عکس نگاشت، ۴۳ کلیپ موکب خبرنگار، راه اندازی پویش «من هم جابرم»، انتشار ۴ هزار و ۲۰۰ عکس مردمی، توزیع و انتشار گزارش‌های تولیدی و خبری حوزه‌های پیام مرکز در قالب ۱۱۰ کلیپ، استفاده از ظرفیت تلویزیون اجتماعی در ایام اربعین در ۵ برنامه تلویزیونی «چلچراغ»، انتشار نماهنگ‌هایی با موضوع اربعین، تهیه و انتشار تیزر پیاده روی اربعین از اقدامات واحد فضای مجازی صدا و سیمای فارس در روزاربعین حسینی بیان کرد.

او افزود: در مجموع با بهره گیری از ظرفیت‌های رسانه در چهار حوزه تولیدی صدا، سیما، خبر و فضای مجازی در قالب یک هزار و ۱۶۴ قسمت (برنامه رادیویی، تلویزیونی و خبری) به مدت ۱۲ هزار و ۷۱۴ دقیقه معادل ۲۱۲ ساعت به موضوع پرداخته شده است.

انتهای پیام/چ

برنامه های صدا و سیمای فارس در روز اربعین

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر