کد خبر: ۷۱۱۲۲۰۷
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم عنوان کرد؛

فراهانی گفت: خدمات درمانی به زائران اربعین حسینی در مصلای قدس قم تا پنجم ماه ربیع الاول ادامه خواهد داشت.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، مهدی فراهانی معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم گفت: هم اکنون قرارگاه اربعین مستقر در مصلای قدس با فعالیت شبانه روزی ۱۵ پزشک، پرستار و پیراپزشک، میزبان خیل عظیمی از زائران حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) که درمسیر برگشت به شهر‌های خود هستند، می‌باشد.

فراهانی گفت: از آغاز فعالیت قرارگاه اربعین قم تا بیست و هفتم مهرماه، ۸۵ هزار و ۸۰۳ زائر به این قرارگاه مراجعه و هفت هزار و ۷۶۰ تن نیز از خدمات درمانی آن استفاده نمودند.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم افزود: در مجموع ۱۷ تن نیز با توجه به شرایط خاص و نیاز به بررسی بیشتر توسط پرسنل و آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان منتقل شدند و یک زن ۶۰ساله از اتباع پاکستانی که به علت مشکل قلبی به بیمارستان کامکار منتقل شده بود، فوت کرد.

فراهانی ادامه داد: ۱۴۵ تبعه ترکیه، ۱۰ عراقی، چهار روسی، سه سوئدی، ۲ آمریکایی و ۲ تایلندی و اتریشی نیز از دیگر مراجعان به این قرارگاه بودند.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: اورژانس ۱۱۵ قم در کنار انجام فعالیت‌های سنگین و پرکار روازنه در سطح شهر و جاده‌های استان از شروع فعالیت قرارگاه اربعین با استقرار نیرو و آمبولانس به طور شبانه‌روزی در مصلای قدس حضور داشته و علاوه بر مشارکت در درمان سرپایی نیازمندان در کنار کادر درمانی، آمادگی انتقال بیماران بدحال به بیمارستان را دارد.

فراهانی بیان کرد: بیشترین آمار زائران قرارگاه اربعین مربوط به اتباع پاکستانی است که ۴۲ هزار و ۱۹۸ تن است.

او افزود: ۴۱ هزار و ۴۹۴ تن از زائران ایرانی، یک هزار و ۶۳۲ زائر آذربایجانی و افغانستانی و ۳۵۴ زائر هندی از خدمات قرارگاه مذکور بهره بردند، همچنین واحد داروخانه در قرارگاه اربعین که با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و خیران به طور شبانه روزی درحال ارائه خدمت می‌باشد نیز تاکنون سه میلیارد و ۷۸۰ ریال دارو دراختیار زائران قرارداده است.

قرارگاه مردمی اربعین از روز پنجم ماه صفر با حضور ۲ هزار خادم و ۱۶۰ پزشک و پرستار در مصلای قدس قم راه‌اندازی شده و تا روز پنجم ماه ربیع‌الاول به ارائه خدمات گوناگون به زائران اربعین می‌پردازد.

انتهای پیام/ح

خدمات درمانی به زائران اربعین در مصلای قدس قم ادامه می‌یابد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر