کد خبر: ۷۱۱۲۳۱۸
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
کد خبر : ۷۱۱۲۳۱۸

رئیس کلانتری ۱۴۸ انقلاب اسلامی از دستگیری سارقی که با جلب اعتماد افراد در مراکز تفریحی اموالشان را از قبیل گوشی همراه و خودرو سرقت می‌کرد، خبر داد.

سرقت از منازل با شیوه رفیق شدن در پارک‌ها و مراکز تفریحیبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ پیمان لطیفی رئیس کلانتری ۱۴۸ انقلاب اسلامی بیان داشت: ساعت ۷ صبح روز جمعه بیست و ششم مهرماه تیم عملیات کلانتری انقلاب اسلامی، هنگام گشت زنی در محدوده خیابان خوازمی، پرسه زنی راننده یک دستگاه خودروی سواری پژو ۲۰۶ سفید رنگ نظر شان را جلب و برای بررسی بیشتر پلاک انتظامی خودرو را که در استعلام گرفته شده مشخص شد که خودرو سه روز قبل در محدوده کلانتری ۱۴۰ باغ فیض سرقت شده است.

این مقام انتظامی گفت: تیم کلانتری به خودرو نزدیک و سوالاتی را از راننده خودرو پرسیدند. سارق که خود را مالک خودرو اعلام می‌کرد عاجز از ارائه مدارک ماشین بود تا اینکه ماموران در بررسی از خودرو مدارک ماشین را از داخل خودرو کشف کردند.

وی تصریح کرد: با محرز بودن اینکه خودرو سرقتی است، راننده خودرو به همراه خودروی کشف شده به کلانتری منتقل و سارق همچنان منکر سرقت خودرو بود.

سرهنگ لطیفی ابراز داشت: در تحقیقات پلیسی مالک خودرو شناسایی و با دعوت وی به کلانتری، مال باخته که فردی ۲۵ ساله بود، اظهار داشت: خانواده ام مدتی است در مسافرت هستند. سه روز قبل برای رفع بی حوصلگی به پارک محل سکونتمان مراجعه کردم و با فردی که ۲۸ ساله بود آشنا شدم. باب گفتگو باز شد و نا خودآگاه به وی اعتماد کردم تا اینکه از دعوت کردم تا به منزل ما بیاید و با هم باشیم و تا پاسی از شب در کنار هم بودیم.


بیشتر بخوانید: روش جدید سارقان برای ورود به منازل شهروندان + توصیه سارق حرفه‌ای برای جلوگیری از سرقت


شاکی ادامه داد: وقتی صبح از خواب بیدار شدم از این فرد خبری نبود به سرعت اموال منزلمان را وارسی کردم و متوجه شدم که سارق تلفن همراه و سوئیچ خودروام را برداشته است. به سرعت به پارکینگ مراجعه، ولی اثری از خودرواَم نبود.

کلانتر محله انقلاب اسلامی با اشاره اینکه متهم در مواجهه حضوری چاره‌ای جز به اعتراف نداشت، در خصوص اظهارات متهم بیان داشت: متهم در بازجوئی‌های پلیس اظهار داشت: با پرسه زنی در مراکز تفریحی مانند پارک‌ها نظر افراد مختلف را جلب و پس از اینکه به اعتماد می‌کردند و مدت کوتاهی از آشنایشان می‌گذشت اموالشان را سرقت و قطع ارتباط می‌کرده است.

رئیس کلانتری ۱۴۸ انقلاب گفت: در این خصوص پرونده‌ای تشکیل و تحقیق از متهم برای کشف سایر جرائم ادامه دارد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر