کد خبر: ۷۱۱۲۳۶۰
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳

استاندار کرمان از بهره برداری از ۱۲ کیلومتر از مسیر جاده هرات به شهربابک تا پایان آبان ماه سال جاری خبر داد و گفت: مابقی مسیر تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری می‌رسد.

بهره برداری کامل از جاده هرات به شهربابک تا پایان سال جاریبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محمدجواد فدایی استاندار کرمان در جلسه مشترک ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید شهرستان شهربابک گفت: شرکت مس با برنامه ریزی زمینه رونق تولید ۱۰۰ واحد تولیدی نیمه فعال در استان را فراهم کرده است و امیدواریم با برنامه ریزی زمینه رونق تولید ۵۰ واحد راکد در استان نیز مهیا شود.

او ادامه داد: بدنبال این بودیم که شرکت مس با تأمین نیاز‌های خود در داخل استان، در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان رونق تولید نامگذاری شده است، به رونق تولید واحد‌های کوچک استان کمک کند.

فدایی با انتقاد از عدم رشد کشت گلخانه‌ای در شهرستان شهربابک اظهار داشت: مقایسه ۵ هکتار کشت گلخانه‌ای شهربابک با ۲ هزار هکتار کشت گلخانه‌ای در استان نشان از عقب ماندگی این شهرستان در این حوزه را دارد و امیدواریم ظرف ۶ ماه آینده برنامه ریزی لازم برای افزایش کشت گلخانه‌ای شهربابک به ظرفیت ۵۰ هکتار انجام شود.

او تصریح کرد: یکی از مشکلات گلخانه داران شهربابک بحث سند و زمین است که قرار شد برای پنج هکتار گلخانه‌ی موجود در سطح شهرستان ظرف یک ماه سند صادر شود.

استاندار کرمان همچنین با اشاره به درخواست‌های مردمی برای اتمام جاده هرات به شهربابک بیان داشت: طبق اعلام مسئولان، ۱۲ کلیومتر از این جاده تا پایان آبان ماه جاری زیر بار ترافیک جاده‌ای خواهد رفت و بقیه مسیر نیز تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید و در صورت برخورد به معارض در مسیر انجام کار، قرار شد با همکاری فرمانداری و مراجع قضایی شهرستان زمینه رفع این معارض فراهم شود.

حجت الاسلام اصغر انصاری امام جمعه شهرستان شهربابک نیز در ادامه این جلسه مردم شهربابک را مردمی قانع و بسیار پشتیبان نظام معرفی کرد و گفت: ۱۹ دی ماه هرسال روز شهربابک نامیده شده است چرا که در این روز در عملیات کربلای پنج بیشترین شهید را تقدیم ایران اسلامی کرده است.

او افزود: خوشبختانه بین مسئولان شهرستان یک نوع وفاق و همدلی خاصی برای حل مشکلات مردم وجود دارد و مردم شهربابک در همه عرصه‌ها کمک حال دولت و نظام بوده اند.

محمد علی نیک طبع سرپرست شهرداری شهربابک نیز در ادامه این جلسه گفت: زمین‌های مجموعه پارک صنعت شهربابک در بین سال‌های ۶۰ تا ۶۹ از سوی استاندار وقت به متقاضیان واگذار و متأسفانه تاکنون سند واگذاری بصورت قطعی صادر نشده است.

استاندار کرمان و هیئت همراه از مجموعه پارک صنعت شهربابک بازدید و برای رفع مشکل واگذاری زمین‌های این مجموعه که در سه فاز احداث شده است؛ دستورات لازم را صادر کرد.

انتهای پیام/س

بهره برداری از ۱۲ کیلومتر از مسیر جاده هرات به شهربابک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر