کد خبر: ۷۱۱۲۳۶۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
کد خبر : ۷۱۱۲۳۶۶

رئیس ستاد دیه سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد در استان آزاد می‌شوند.

آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در سیستان و بلوچستانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،  سید عبدالحسین سجادی  رئیس ستاد دیه سیستان و بلوچستان در چهارمین جلسه هیات امنای ستاد دیه سیستان و بلوچستان با اشاره به فراهم شدن مقدمات آزادی ۱۱ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد در استان، اظهار داشت: تعداد ۷۵ نفر از مددجویان جرائم غیرعمد در سطح زندان‌های استان به سر می‌برند که چشم به راه کمک خیران و نیکوکاران برای آزادی هستند.

رئیس ستاد دیه سیستان و بلوچستان در خصوص نحوه آزادی ۱۱ زندانی گفت: با اعتبار ۱۱ میلیارد ریالی موجبات آزادی این زندانیان فراهم شده است.

وی افزود: در حال حاضر تعداد زندانیان جرائم غیرعمد در زندان‌های سراسر استان در حال حاضر ۷۵ نفر است که برای آزادی این افراد ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان دیه لازم است.

بیشتر بخوانید
گذشت ۴۰ میلیارد ریالی شاکیان قزوینی از زندانیان جرائم غیر عمد

۱۲۶ زندانی جرائم غیر عمد کهگیلویه و بویراحمد آزاد شدند

کمک ۱۰۳ میلیون تومانی مردم قزوین برای آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۷۴ زندانی جرائم غیرعمد با پرداخت ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آزاد شده اند اضافه کرد: پرداخت این مبلغ از محل اعتبارات ستاد دیه استان و کشور و صندوق بیمه خسارت بدنه بوده است.

ســـجادی عنوانکرد: سوانح رانندگی، عدم پرداخت مهریه و نفقه، حوادث کارگاهی، صدور چک‌های بلامحل غیرکلاهبرداری، عمده زندانیان جرائم غیرعمد را تشکیل می‌دهند که در این راستا افراد اگر تنها کمی احتیاط بیشتر داشته باشند به طور حتم گرفتار زندان نمی‌شوند.

در جشن گلریزان که ۳۰ خردادماه در زاهدان برگزار شد خیرین سیستان و بلوچستان ۵۰ میلیارد تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد استان کمک کردند.

انتهای پیام/ع

مددجویان جرائم غیرعمد در انتظار آزدی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر