کد خبر: ۷۱۱۲۷۵۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۵

مدیرجهاد کشاورزی دلفان گفت: امسال ۱۲ هزارتن محصول نخود از مزارع کشاورزی این شهرستان تولید شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، فرود ساروقی مدیر جهاد کشاورزی دلفان گفت: امسال ۱۲ هزارتن محصول نخود از مزارع کشاورزی این شهرستان تولید شد.

ساروقی  اظهار داشت: این میزان نخود از سطح ۴۱ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دلفان برداشت شده است.

او با اشاره به تولید ۳۰ هزار تن نخود در سال زراعی گذشته افزود: امسال به دلیل ناکافی بودن بارندگی و تاخیر در بارش و سیل فروردین، عملکرد این محصول ۱۸ هزار تن کاهش داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی دلفان، متوسط عملکرد نخود در زمین‌های این شهرستان را هشت دهم در هکتار بیان کرد و اظهار داشت: با کشت مکانیزه این عملکرد تا ۲ تن در هکتار قابل افزایش است.

ساروقی با بیان اینکه یکی از مشکلات نخودکاران دلفان نا کافی بودن ادوات کاشت و برداشت مکانیزه می‌باشد افزود: با استفاده از ادوات مکانیزه می‌توان تولید را به نحو چشمگیر افزایش داد.

او از شهرستان دلفان به عنوان قطب مهم تولید نخود در کشور یاد کرد و گفت:به سبب نبود صنایع تکمیلی و بسته بندی و شرکت‌های بازرگانی بازار یاب نخود تولیدی کشاورزان دلفان با نام دیگر مناطق به بازار‌های مصرف عرضه میگردد.

مدیرجهاد کشاورزی دلفان تاکید کرد: در یکسال گذشته ۲ واحد بسته بندی حبوبات در دلفان راه اندازی و پنج پروانه بهره برداری نیز صادر شده که امیدواریم با تلاش، تشویق و حمایت از بخش خصوصی این واحد‌ها افزایش یابند.

ساروقی کرد:در سال زراعی جاری نیز ۴۱ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان دلفان به زیر کشت نخود می‌رود و پیش بینی می‌شود ۳۶هزار تن از این محصول برداشت شود.

او  با ۱۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و تولید سالانه ۱۷۰ هزار تن انواع محصولات یکی از قطب‌های مهم کشاورزی در استان لرستان است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/ر

تولید ۱۲ هزار تن نخود در دلفان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر