کد خبر: ۷۱۱۲۸۸۴
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۵
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۵
کد خبر : ۷۱۱۲۸۸۴

دادستان کل نظامی دولت وفاق ملی لیبی حکم بازداشت خلیفه حفتر را به اتهام قتل و ربودن غیر نظامیان صادر کرد.

صدور حکم بازداشت خلیفه حفتر از سوی دادستان دولت وفاق ملی لیبیبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از تلویزیون الجزیره، دادستان کل نظامی دولت وفاق ملی لیبی حکم بازداشت خلیفه حفتر را به اتهام قتل و ربودن غیر نظامیان صادر کرد.

خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای شرق لیبی است که از فروردین گذشته در عملیاتی نظامی علیه پایتخت، تلاش می‌کند طرابلس را اشغال کند. طرابلس تحت کنترل دولت «وفاق ملی» لیبی است که سازمان ملل آن را نماینده لیبی می‌داند.

نیروهای حفتر از حدود شش ماه پیش حملات خود به طرابلس را برای نفوذ به این شهر آغاز کرده‌اند اما با وجود برخورداری از حمایت‌های تسلیحاتی و مالی امارات، عربستان و مصر هنوز موفق نشده‌اند به این شهر نفوذ کنند. لیبی از زمان سقوط «معمر القذافی» رهبر سابق این کشور در اواخر سال ۲۰۱۱، از دودستگی شدید در نهادهای دولتی در شرق و غرب این کشور رنج می‌برد و دو دولت یکی در غرب به ریاست «فائز السراج» وجود دارد که در سطح بین‌الملل به رسمیت شناخته شده و دیگری دولت شرق لیبی و مجلس نمایندگان آن که خلیفه حفتر، فرمانده ارتش شرق لیبی نیز به آن وابسته است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
شرق لیبی یعنی چه؟؟
غرب لیبی یعنی چه؟؟
آیا؟ تمام مردم یکدست و یکپارچه بر علیه دیکتاتوری معمرقذافی قیام نکردند؟؟
پس چرا اسیر خدعه و نیرنگ آمریکا و اروپائیها شدید و اجازه دادید با اسب و زین تفرقه و تشتت آراء بین قبایل و طوایف وشیوخ عظیم الشاءن کشور بزرگ لیبی سوار بر دوش انقلاب مردم شوند و با ایجاد هراس و نیرنگ و تفرقه و تشتت آراء قیام و انقلاب مردمی را تصاحب کنند و هدایت آن را با غولهای رسانه ای خودشان بر عهده بگیرند و در نهایت با نقشه ای حساب شده و برنامه ریزی شده مردم لیبی را با دست مردم لیبی کشتار کنند و یک کشور متحد را تبدیل به دو تکه شرقی و غربی کنند و مردم و قبایل و طوایف شریف لیبی را در یک کشتار گسترده و دسته جمعی به جان یکدیگر بیندازند و تا همه سرشان به این کشتارهای شرقی و غربی گرم است اروپائیها و آمریکائیها هم در این آشفته بازار مشغول چپاول تمام منابع و ثروتهای رو زمینی و زیرزمینی مانند نفت و گاز این کشور هستند و مردم هم غافل از این غارت ثروت به کشتار هم در شرق و غرب کشور مشغولند...............
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر