کد خبر: ۷۱۱۳۰۲۳
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
کد خبر : ۷۱۱۳۰۲۳
حاجی بیگی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در روز اربعین ۴ هزار و ۸۶۳ نفر جهت اهدای خون به مراکز اهدای خو در سراسر کشور مراجعه کرده‌اند.

مراجعه بیش از ۴ هزار و ۸۰۰ نفر از مردم سراسر کشور جهت اهدای خون در روز اربعین/ برخی از استان‌ها از رشد صد در صدی نسبت به سال گذشته برخوردار بودندبشیر حاجی‌بیگی سخنگوی سازمان انتقال خون ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آمار اهدای خون کشور در روز اربعین اظهار کرد: تعداد ۴ هزار و ۸۶۳ نفر در سراسر کشور و در روز اربعین به مراکر انتقال خون جهت اهدای خون مراجعه کرده اند. با توجه به تعطیلی روز اربعین و سفر زیارتی مردم جهت شرکت در راه پیمایی اربعین حسینی آمار درخشان و قابل توجهی است.
 
او ادامه داد: استان‌های تهران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و قزوین بیشترین مراجعه کننده را جهت اهدای خون در روز اربعین داشته اند.
 
سخنگوی سازمان انتقال خون ایران بیان کرد: در برخی از استان‌های کشور میزان مراجعه مردم در روز اربعین جهت اهدای خون رشد صد در صدی نسبت به اربعین سال ۹۷ داشته است که از این میان می‌توان به استان‌های بوشهر، خراسان شمالی، کرمان و مازندران اشاره کرد.

حاجی‌بیگی گفت: در حال حاضر هیچ مشکلی از نظر ذخیره خون و فرآورده‌های خونی در کشور وجود ندارد، اما به دلیل کوتاه بودن عمر پلاکت به هموطنان توصیه می‌شود که از اهدای خون خود جهت رفع نیاز بیماران و نیازمندان دریغ نکنند.

بیشتر بخوانید: فعالیت ۵ مرکز انتقال خون در تاسوعا و عاشورای حسینی
او یاد‌آوری کرد: میزان ذخیره خون در کشور در حدود ۷ روز است و هیچ مشکلی در زمینه انواع گروه‌های خونی و حتی گروه‌های منفی در کشور وجود ندارد.

انتهای پیام/

رشد صد درصدی اهدای خون در برخی استان‌ها نسبت به سال گذشته

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر