کد خبر: ۷۱۱۳۰۴۹
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸

چهارمین کارگاه تدوین برنامه ساماندهی اسکله صیادی خلیج گواتر در شهرستان چابهار با میزبانی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چابهار برگزار شد.

برگزاری چهارمین کارگاه تدوین برنامه ساماندهی اسکله صیادی خلیج گواتر وحید پورمردان مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،گفت: کارگاه که با حضور کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست، اداره کل حفاظت محیط زیست استان، رؤسای اداره‌های دستگاه‌های اجرایی شهرستان و سمن‌های زیست محیطی فعال در سطح شهرستان برگزار شد، فعالیت‌های اجرایی برنامه ساماندهی اسکله تالاب بین المللی خلیج گواتر وخور باهو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پورمردان افزود: از مسائلی که در زمینه ساماندهی اسکله در این جلسه مطرح شد عدم سامان یافتگی قایق‌های صیادی بود. سپس موارد دیگری از قبیل وضعیت سوخت شناور‌ها و قایق ها، ورود گردشگران و امکانات رفاهی، مدیریت پسماند، ساماندهی آب و برق و مخابرات به بحث و بررسی گذاشته شد و هر یک از مدیران دستگاه‌های اجرایی حاضر در جلسه نسبت به پاسخگویی و ارائه راهکار‌هایی جهت رفع مسائل موجود اقدام کنند.

او ادامه داد: با توجه به این که بر اساس آخرین روش‌های علمی، موفقیت آمیزترین برنامه ریزی‌ها جهت مدیریت محیط زیست، رویکرد زیست بومی بوده که شالوده آن مبتنی بر تمرکز زدائی و مشارکت همه صاحب منفعت‌ها به ویژه جامعه‌های محلی در تدوین و اجرای برنامه‌های مرتبط است.

روشن است که در این رویکرد، حفظ محیط زیست تنها وظیفه یک سازمان مستقل نبوده بلکه حفاظت عملیاتى است که در یک فرایند مشارکتى و با مرکزیت یک سازمان متولى و همکارى سایر سازمان هاى مربوط و با حضور و ایفاى نقش مردم و بویژه جامعه‌های محلى محقق مى شود. در این فرایند تداوم ارتباط بین انسان و طبیعت و همچنین همگرایى، توان و عزم همه مردم، مراجع دولتى و غیر دولتى زمینه بسیار مناسبى را براى حفاظت از محیط زیست و تحقق توسعه پایدار فراهم مى آورد. این موضوع به متخصصان و شاغلان فعال در کشاورزى، جنگل دارى، ماهیگیرى، مناطق حفاظت شده، برنامه ریزى شهرى و بسیارى زمینه هاى دیگر مرتبط است.

در پایان جلسه پس از مشخص نمودن هدف‌ها و فعالیت‌هایی که باید در خصوص ساماندهی اسکله صیادی تالاب بین المللی خلیج گواتر و خورباهو مورد توجه قرار گیرد نهاد‌های مسئول و ارگان‌های همکار در اجرای این طرح مشخص و شرح وظایف آن‌ها اعلام شد.

انتهای پیام/گ

 چهارمین کارگاه تدوین برنامه ساماندهی اسکله صیادی خلیج گواتر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر