کد خبر: ۷۱۱۳۱۲۳
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
کد خبر : ۷۱۱۳۱۲۳
گروه : کرمان » کرمان

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رفسنجان گفت: در نیمه دوم امسال بیش از هشت میلیون نشاء پاییزه در شهر رفسنجان کاشته می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، جهانگیر ملکی مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رفسنجان گفت: گل‌های فصلی کشت شده در حاشیه معابر، میادین و پارک‌ها ازجمله گل‌های همیشه بهار، شب بو در رنگ‌های مختلف، کلم زینتی، داوودی پاکوتاه، قرنفل، یوکا و می‌باشند که همه آن‌ها از نهالستان شهرداری رفسنجان تهیه می‌شوند و تنها هزینه خرید بذر آن‌ها بوده است که با اعتباری معادل ۱۷۰ میلیون تومان انجام شده است.

ملکی بیان کرد: عملیات تولید انبوه نشاء با ارزش افزوده بالا جزء افتخارات شهرداری رفسنجان است که علاوه بر شهرداری رفسنجان جوابگوی نیاز دهیاری‌ها و شهر‌های مجاور نیز می‌باشد.

او با بیان اینکه کاشت دو هزاراصله از درختان زینتی و ۲۰ هزار درختچه و همچنین ۲۰ هزار کلم زینتی و هشت هزار داوودی پاکوتاه با تلاش این سازمان انجام گرفته است، افزود: در شش ماهه نخست امسال نشاء بهاره به میزان بیش از دو میلیون عدد کشت شده و در نیمه دوم سال که نشاء پاییزه است بیش از هشت میلیون انجام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رفسنجان بهسازی، ترمیم، خاکریزی، آبشویی، چمن زنی، کوددهی، هرس و کاشت در پارک‌ها و بوستان‌ها و بلوار‌ها و خیابان‌های سطح شهر را از دیگر اقدامات این سازمان برشمرد و گفت: خاک ریزی به متراژ بیش از دو هزار و ۵۰۰ مترمربع، لوله گذاری ۱۸هزار متر و اجرای سیستم آبیاری ۹ هزار متر و سمپاشی به میزان ۹۰۰ لیتر انجام شده است.

ملکی نصب بیش از ۱۰۰ نیمکت، ۲۳ عدد سطل زباله، ۴۵ست ورزشی و سه ست کامل وسایل بازی، هشت تاب در پارک‌های محله ای، شش آبسرد کن و سرویس بهداشتی سیار را از دیگر فعالیت‌های انجام شده در زمینه فضای سبز، پارک‌ها و بوستان‌های سطح شهر اعلام کرد.

انتهای پیام/ی

بهسازی، ترمیم، خاکریزی، آبشویی، چمن زنی، کوددهی، هرس و کاشت در پارک‌های رفسنجان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر