کد خبر: ۷۱۱۳۲۵۲
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

برخی از افراد برای جبران کمبود خواب به خوردن موارد قندی روی می آورند که این یک اشتباه بزرگ است.

کمبود خوابتان را این گونه جبران کنیدبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، یافته‌های حاصل از یک مطالعه  نشان می‌دهد که افراد خسته نه تنها تمایل به خوردن غذای ناسالم دارند، بلکه احتمال بیشتری دارد که برای خرید میان وعده پول بیشتری هزینه کنند.  طبق مطالعه جدید، جایگزینی قند و چربی اشباع شده با سبزیجات می‌تواند به کاهش تأثیر کمبود خواب کمک کند.  ممکن است بسیاری از افراد برای بیدار ماندن به یک میان وعده حاوی شکر روی آورند.

با این حال، مطالعه اخیر نشان می‌دهد که گزینه‌های سالم تری هستند که به مبارزه با خستگی کمک می‌کنند. یافته‌های این مقاله در ژورنال «Lifestyle Medicine» منتشر شده است.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که کمبود خودکنترلی علت انتخاب غذا‌های ناسالم نسبت به غذا‌های سالم نیست. در عوض، وقتی فرد خواب کافی نداشته باشد، بر مهارت‌های تصمیم گیری وی تأثیر گذاشته و منجر به کاهش قدرت اراده و تمایل به انتخاب وعده حاوی قند می‌شود.

یافته‌های حاصل از یک مطالعه که در مجله علوم اعصاب آمده است نشان می‌دهد که افراد خسته نه تنها تمایل به خوردن غذای ناسالم دارند، بلکه احتمال بیشتری دارد که برای خرید میان وعده پول بیشتری هزینه کنند.

عملکرد اختلال مغز فقط منجر به ولع مصرف قند نمی‌شود بلکه همچنین منجر به هوس مصرف چربی اشباع شده یا سدیم می‌شود.در بسیاری از افراد ممکن است این امر گا‌ها اتفاق بیافتد، اما آن‌هایی که شغل آن‌ها طولانی مدت و خسته کننده باشد رسیدن به میان وعده ناسالم می‌تواند یک اتفاق دائمی باشد. نتایج این تحقیق نشان داد که خوردن سبزیجات بیشتر و قطع کردن قند و چربی اشباع شده در یک مغز و بدن خسته عملکرد بهتری دارند.

منبع : ایسکا نیوز

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر