کد خبر: ۷۱۱۳۴۳۹
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: چهار میلیون و ۹۴۹ هزار تن کالا در ۶ ماه نخست سالجاری در استان جابجاشد.

جابجایی بیش از چهار میلیون تن کالا در سیستان وبلوچستان محمد یاسین احمدیان رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،گفت: چهار میلیون و ۹۴۹ هزار تن کالا توسط ۳۱۶ هزار سفر ناوگان باری در ۶ ماه نخست سالجاری در استان جابجا شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۱ درصد در تناژ و ۴۶ درصد در تعداد سفر رشد داشته است.

با بیان اینکه این میزان کالا توسط ۱۱۴ شرکت حمل و نقل داخلی استان جابجا شده است، اظهار داشت: مواد نفتی و مصالح ساختمانی عمده کالا‌های حمل شده طی این مدت بوده است.


او با اشاره به اهمیت بندر چابهار به عنوان یک بندر مهم و استراتژیک در جنوب استان به دلیل دسترسی به آب‌های آزاد بین المللی از طریق اقیانوس هند که از مهم‌ترین ظرفیت‌های ترانزیتی این بندر اقیانوسی محسوب می‌شود، افزود: بیشترین حمل بار ۶ ماه نخست سالجاری با یک میلیون و ۴۸۱ هزار و ۷۰۰ تن به این بندر اختصاص یافته است.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان از ورود ۹۴ فروند کشتی حامل کالا‌های استراتژیک و تجاری به همراه فرآورده‌های نفتی در ۶ ماهه سالجاری به بندر چابهار خبر داد و افزود: تعداد کشتی‌های ورودی طی این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۶۳ فروند ۴۹ درصد رشد داشته است.

احمدیان ادامه داد: یک میلیون و ۵۶۲ هزار و ۸۷۸ تن کالا در این مدت توسط کشتی‌های ذکر شده وارد بندر چابهار شده است که در مقایسه با سال گذشته در تناژ افزایش ۱۰۹ درصدی را نشان می‌دهد.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: این استان به عنوان پهناورترین استان کشور با دارا بودن قابلیت‌های فراوان نظیر دسترسی به آب‌های آزاد و بازار‌های بزرگ کشور‌های همسایه ظرفیت ویژه‌ای در زمینه صادرات و ترانزیت دارد.

احمدیان تصریح کرد: هم اینک ۱۳۵ شرکت حمل و نقل داخلی در استان مجوز فعالیت دریافت کرده اند که از این تعداد ۱۰ شرکت حمل و نقل فرآورده‌های نفتی و تعداد ۱۲۵ شرکت حمل و نقل داخلی کالا شامل شرکت و موسسات حمل و نقل خصوصی و شعبات شرکت‌های حمل و نقل دولتی می‌باشد.

انتهای پیام/گ

جابجایی چهار میلیون تن کالا در سیستان وبلوچستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر