کد خبر: ۷۱۱۳۵۳۱
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
کد خبر : ۷۱۱۳۵۳۱
گروه : بوشهر » بوشهر
مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت سازمان استاندارد:

مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالا‌های صادراتی و وارداتی سازمان استاندارد گفت: تولیدات ما باید صادرات محور باشد که این امر فقط با رعایت اصول استاندارد محقق می‌شود.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، تقی تقی پور مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالا‌های صادراتی و وارداتی سازمان استاندارد در مراسم گرامیداشت هفته استاندارد در بوشهر بیان کرد: تولیدات صادرات محور فقط در صورتی اتفاق می‌افتد که به اصول استاندارد پایبند باشیم، زیرا استاندارد زبان مشترک میان تولید کننده و مصرف کننده است.

محصولات تولیدی باید صادرات محور باشد

او ادامه داد: استاندارد نماینده بخش حاکمیت در امر ایمنی و سلامت جامعه هستیم.

مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالا‌های صادراتی و وارداتی سازمان استاندارد، شعار امسال روز جهانی استاندارد را استاندارد‌های ویدئویی، خالق صحنه جهانی، عنوان کرد و گفت: با توجه به سرعت رخ داده در حوزه فناوری، با یک تصویر می‌توان با تولید کننده و مصرف کننده ارتباط برقرار کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر هم، تاکید کرد: حفظ کیفیت به معنای ایستا بودن در کیفیت نیست بلکه به معنای پویایی است که این پویایی و به روز شدن در گرو تدوین استاندارد‌های تجاری جهانی است.

محصولات تولیدی باید صادرات محور باشد

سعید زرین فر گفت: تولید کنندگان باید بدانند رعایت استاندارد تنها به سود مصرف کنندگان نیست بلکه برای تولید کننده نیز سودمند است، زیرا رعایت شاخص‌های استاندارد سبب صرفه جویی زمان برای تولیدکننده می‌شود.

او بیان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی خود را نماینده استاندارد بدانند، زیرا رعایت نکردن نکات استاندارد، کار کارکنان را دچار اختلال می‌کند.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر نیز کیفیت فعالیت‌ها را در این اداره کل مناسب ارزیابی کرد به طوری که برخی خدمات فنی سازمان استاندارد در بوشهر انجام می‌گیرد.

محصولات تولیدی باید صادرات محور باشد

محمدرحیم بهره‌مند با اشاره به همکاری با استاندارد و شهرداری، گفت: قرار است دفتر استانداردسازی را با توافق طرفین در شهرداری بوشهر افتتاح کنیم تا بتوانیم از طریق هم افزایی کار را پیش ببریم.

او ادامه داد: همچنین برای نخستین بار در کشور تعداد ۱۵ هزار سیلندر گاز در استان بوشهر نو می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با اشاره به بحث تحریم‌ها و کاهش واردات، بیان کرد: با وجود کاهش واردات تلاش کرده‌ایم نیرو‌های خود را حفظ کنیم و مانع از بیکار شدن آن‌ها شویم.

نماینده اتاق بازرگانی بوشهر نیز، استاندارد را زبان فنی مشترک بین دو تاجر در کشور‌های مختلف دانست و گفت: امروزه کشور‌هایی در تجارت پیشرفت دارند که استاندارد را رعایت کرده اند و همین رعایت استاندارد است که سبب حضور مداوم و مستدام در بازار جهانی می‌شود.

محصولات تولیدی باید صادرات محور باشد

پور جم، تفاهم‌نامه‌ای مشترک بین سازمان استاندارد و اتاق بازرگانی را خواستار شد تا تجارت رونق بیشتری بگیرد.

در این مراسم از تولیدکنندگان نمونه که استاندارد را رعایت کرده‌اند، آزمایشگاه‌های همکار استاندارد و کارشناسان اداره کل استاندارد استان بوشهر قدردانی شد.

همچنین دو تفاهم‌نامه میان استاندارد استان بوشهر با جهاد دانشگاهی و مرکز تحقیقات و آموزش کشاوری و منابع طبیعی استان بوشهر به امضا رسید.

انتهای پیام/ک

برای صادرات محور شدن محصولات تولیدی باید استاندارد را رعایت کرد

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر