کد خبر: ۷۱۱۳۵۹۱
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
کد خبر : ۷۱۱۳۵۹۱
گروه : کرمان » کرمان

رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان از فعالیت ۸۰۰ کارشناس متعهد با کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، غلامعباس پورسیدی رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان امروز به مناسبت روز کارشناس در نشست خبری گفت: سیستم ارجاع کارشناسی به کارشناسان کاملا روشن است و هر کارشناس به خوبی می‌تواند از رعایت یا رعایت نکردن نوبت خود آگاهی یابد و جای گله‌ای وجود ندارد، زیرا امکان جستجو به شکل شفاف وجود دارد.

او افزود: کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان در زمره نخستین کانون‌های کارشناسان رسمی دادگستری مستقل در کشور به شمار می‌رود.

او بیان کرد: کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان با بیش از ۸۰۰ کارشناس متعهد، مجرب و واجد صلاحیت در بیش از ۴۶ رشته تخصصی برای انجام هرگونه امور کارشناسی و مشاوره‌ای بر اساس قوانین و مقررات موضوعی کانون آمادگی لازم را دارد.

پور سیدی تاکید کرد: از ابتدای سال ۹۸ تا پایان مهرماه امسال یک هزار و ۸۸۹ مورد ارجاع و چهار هزار و ۵۳۸ نامه اداری به کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان وارد شده است.

او تصریح کرد: در سال گذشته نیز سه هزار و ۵۹۶ مورد ارجاع و هفت هزار و ۵۶۲ نامه اداری به کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان وارد شده است.

عضو هیات مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان و عضو شورای عالی کانون نیز در این جلسه گفت: شورای عالی متشکل از ۱۸ نفر از کارشناسان رسمی دادگستری با شرح وظایف مشخص است و بر اساس قانون کارشناسان رسمی تشکیل شده است.

محمد زنگی آبادی افزود: امسال پس از صدور فراخوان جذب کارشناس، ۴۹ هزار نفر در کشور شرکت کردند و از این تعداد ۱۱ هزار و ۵۵۰ نفر در ۷۶ رشته کارشناسی پذیرفته می‌شوند و در حقیقت برای تمامی رشته‌های دانشگاهی کارشناس داریم.

او ادامه داد: این آزمون در استان کرمان ۲۹ آذر ماه برای جذب کارشناسان برگزار می‌شود که در مجموع ۲۰۰ نفر جذب خواهند شد.

عضو هیات مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان بیان کرد: سه نوع کارشناسی از جمله مردمی، اداری و دادگستری به کارشناسان ارائه می‌شود و تعرفه‌های آن از سوی قوه قضاییه تصویب و اعلام می‌شود.

او اظهار داشت: در حال حاضر در ۳۱ استان کانون‌های رسمی کارشناسان دادگستری به صورت مستقل فعالیت دارند.

انتهای پیام/ی

برگزاری آزمون برای کارشناسان رسمی دادگستری

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر