کد خبر: ۷۱۱۳۶۱۸
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
کد خبر : ۷۱۱۳۶۱۸
گروه : همدان » همدان

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان رونق تولید و اشتغال در گرو مبارزه بازار قاچاق کالا در کشور و استان است.

مبارزه با قاچاق لازمه رونق تولید و اشتغالبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، مصطفی آزادبخت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان اعضای کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان همدان  با بیان اینکه برای رونق تولید و اشتغال باید بازار قاچاق کالا در کشور و استان کساد شود، گفت: برای مقابله با پدیده قاچاق کالا باید علاوه بر قدرت سخت از قدرت نرم نظیر اطلاع رسانی و فرهنگسازی نیز استفاده کرد.

او اضافه کرد: چنانچه شهروندان نسبت به آثار مخرب قاچاق کالا در از بین بردن فرصت‌های شغلی و تاثیر منفی بر کسب و کار و رونق تولید آگاه شوند، به نحوه مطلوب با مسئولان در مبارزه با این پدیده نامبارک همراهی می‌کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان افزود: رهبر فرزانه انقلاب و رییس جمهوری بار‌ها در سخنرانی هایشان به لطمه‌های ناشی از قاچاق کالا اشاره کردند بنابراین باید در مسیر مقابله با قاچاقچیان با دقت عمل کرد تا احقاق حق شود.

آزاد بخت با بیان اینکه برای شتاب بخشیدن به روند برخورد با پدیده قاچاق باید مشکلات موجود بین دستگاه‌ها نیز حل و فصل شود، گفت:  باید با آسیب شناسی مسیر طی شده در این زمینه، منفذ‌های سوء استفاده قاچاقچیان مسدود شود.

او درباره قاچاق سوخت و فعالیت‌های صورت گرفته در استان، گفت: هر چند مقابله با این پدیده لازم است، اما نباید سخت گیری موجب بروز آسیب به اقشار ضعیف و کشاورزان که دارای تراکتور و دیگر اقلام کشاورزی یا موتورچاه هستند، شود.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان نیز گفت: کارگروه فرآورده‌های نفتی، تعامل خوبی در زمینه مبارزه با قاچاق سوخت دارد و مثلث شرکت نفت، تعزیرات حکومتی و نیروی انتظامی در برخورد با این پدیده موفق و هماهنگ عمل کردند.

امین روستایی با اشاره به اینکه تمامی فرآورده‌های نفتی طبق سامانه تجارت آسان توزیع می‌شود، گفت:  هیچ فرآورده‌ای حتی نفت سفید و گازوییل بدون ثبت در سامانه امکان توزیع ندارد.

او ادامه داد: برای توزیع سوخت بین تراکتور‌ها اجرای طرح پلاک گذاری این قبیل وسایل نقلیه کمک زیادی می‌کند و از سال آینده امکان توزیع سخت بین تراکتور بدون پلاک سلب می‌شود.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان بیان کرد: در زمینه استفاده از کارت سوخت در جایگاه ها، فعالیت‌های مثبت و موثر خوبی صورت گرفته به گونه‌ای که هدر رفت سوخت در جایگاه‌ها را نداشتیم و با ارائه سوخت به ازای میزان حرکت و بارنامه کامیون، بده بستان کارت بین رانندگان کاهش یافته است.

روستایی اظهار دشت: توزیع الکترونیکی نفت سفید در حال اجرا است که براساس کارت بانکی مربوط به واریز یارانه صورت می‌گیرد.

او پایین بودن قیمت حامل‌های انرژی را یکی از علل قاچاق سوخت دانست و گفت: هر لیتر سوخت در کشور ترکیه ۱۵ هزار و کشور‌های شرقی بین هفت تا هشت هزار تومان برای قاچاقچی سودآوری دارد.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان اضافه کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته قاچاق نفت سفید بیشتر به سمت مرکز کشور از جمله استان‌های صنعتی ساوه و قزوین صورت می‌گیرد.

روستایی درباره کاهش گاز مایع اظهار داشت: برای هر خانوار طبق استاندارد ماهانه سه کپسول ۱۱ کیلویی کافی است، اما هم اینک شاهد مصرف غیر واقعی و غیر مجاز هستیم که برای منطقی کردن مصرف یکی از قدم‌ها توزیع گاز مایع با کارت بانکی یارانه است.

انتهای پیام/د.ا

 برای رونق تولید باید بازار قاچاق کساد شود

منبع: ایرنا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر