کد خبر: ۷۱۱۳۶۹۳
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵

در راستای هماهنگ سازی، تبادل اطلاعات و راهکار‌ها برای هر چه بهتر برگزار شدن پیاده روی زائران علی بن موسی الرضا(ع) نشستی دوستانه در صدا و سیمای خراسان رضوی انجام شد.

برگزاری سومین نشست اطلاع رسانی دهه آخر صفر در صدا و سیمای خراسان رضویبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، ابوترابی قائم مقام صدا و سیما خراسان رضوی در سومین نشست اطلاع رسانی دهه آخر صفر گفت: تمام سعی بر این است که در این روز‌های خاص که مشهد میزبان زائران پیاده و کاروان‌های زیارتی است همه‌ی زیر ساخت‌ها و امکانات و تمام آنچه که مورد نیاز برای آسایش زائر است مورد هماهنگی و پوشش درست خبری قرار گیرد.

سادات مسئول حوزه رفاهی معاونت صدا و سیمای خراسان رضوی گفت: نزدیک به ۶ میلیون زائر در این دهه وارد مشهد می‌شود که از تعداد ۵۴۰هزار نفر در غالب کاروان‌های پیاده به سمت مشهد حرکت می‌کنند.

او تصریح کرد: تا کنون ۲۷۰ ایستگاه بین راهی مجوز تاسیس داده شده که این ایستگاه به صورت کاملا مردمی است و دردست هیات‌های قرار گرفته که مجوز‌های آن‌ها با توجهات خاص صادر شده است.

مسئول حوزه معاونت رفاهی استان گفت: استان‌های مجاور در این روز‌ها حرکت خود را مشهد شروع می‌کنند که ما با در نظر گرفتن سابقه سال‌های گذشته سعی بر تامین آسایش زائران چه در مسیر پیاده روی وچه در داخل مشهد الرضا را انجام داده ایم.

سادات افزود: از موارد مهم برای خدمت رسانی بهتر به زائران اطلاع رسانی سریع و به موقع شرایط جوی و آب و هوایی است که آمادگی‌های کافی را داشته باشند و همچنین فرهنگ‌سازی درست هم برای زائران هم برای مجاوران در این ایام بسیار مهم است.

حجت‌الاسلام دافعی نماینده بعثه مقام معظم رهبری نیز گفت:این راهپیمایی حرکتی خودجوش و مردمی است که دلباختگان امام علی بن موسی الرضا(ع) برای نشان دادن ارادت خود انجام می‌دهند و ما به کمک سازمان حج و زیارت ۳۴ مکان اسکان که حدود ۱۱یازده هزار زائر را حمایت می‌کند تدارک دیده ایم.

او تصریح کرد: فرصت فرهنگی این حرکت مردمی یکی از نقاط مثبت بزرگ آن است که به همین منظور تعدادی از روحانیون و مبلغین در قالب تیم روایت گری حرکت امام رضا علیه السلام را از مدینه به خراسان را برای مردم روایت تصویری می‌کنند و به نوعی امام شناسی را برای زائران دارند.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری گفت: پوشش خبری و رسانه‌ای صدا و سیما از این حرکت باعث حمایت و حس دلگرمی برای زائران و همچنین تشویق کارکنندگان این امر‌های معنوی را در پی دارد.
 
انتهای پیام//م. ی
 
 

تبیین برنامه های دهه آخر صفر با حضور برخی مسئولان خراسان رضوی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر