کد خبر: ۷۱۱۳۷۹۳
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵

استاندار اصفهان گفت: اگر قشر فرهیخته بانوان فعال شوند خانواده‌ها نیز فعال می‌شوند و احساس نیاز به مشارکت زنان عینیت یافته و حضور زنان در انتخابات نشان دهنده بلوغ سیاسی است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،عباس رضایی استاندار اصفهان امروز در دوازدهمین نشست تخصصی بانوان عضو شورای اسلامی شهر‌های استان اصفهان که با عنوان بررسی راهکار‌های افزایش مشارکت سیاسی زنان در انتخابات برگزار شد، اظهار داشت: به دلیل وجود تحریم‌ها شرایط اقتصادی و معیشت مردم به مشکل برخورده، اما در کل شرایط کشور بد نیست و یکی از توفیقات الهی این است که مردم فهیم و آگاه به شرایط هستند.

او با بیان اینکه نظام و انقلاب درخت تنومند ۴۰ ساله‌ای است که با وجود مشکلات، کار آن اگر به مو برسد پاره نمی‌شود، افزود: ما مدیون انقلاب و نظام بوده و در تلاش هستیم که مشکلات رفع شود.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: با وجود تحریم‌ها، مشکلات و مسائل، طبق اطلاعات مرکز آمار ایران استان اصفهان ۲.۷ درصد از لحاظ اشتغال از کشور عقب‌تر است و در این ماه‌های اخیر این میزان کاهش پیدا کرده است.

او افزود: من این تعهد را می‌دهم که ضابطه و چهارچوب‌های قانونی کشور اجرا شود و هرکس از خط قرمز‌ها عبور کند باید منتظر عواقب آن نیز باشد و در تلاش هستیم که هماهنگی و یکدلی مردم خدشه دار نشود.

رضایی با بیان اینکه به شدت اعتقاد به اطلاع رسانی و آگاهی داریم، گفت: متأسفانه حرکت‌های پوپولیستی بسیاری انجام و استفاده‌های نادرستی از فضای مجازی می‌شود که باید مراقبت‌های لازم انجام گیرد و این را باید از خانواده و نزدیکان خود آغاز کرد.

او با ارائه پیشنهادی، خطاب به بانوان عضو در شورا‌های اسلامی استان، گفت: تیمی را از بین بانوان فعال و حضار در جمع انتخاب کرده و به استانداری در مسیر مشارکت بیشتر بانوان به ویژه در انتخابات کمک کنید تا موارد گفته شده احصا شده و برای مباحث اجرایی و عملیاتی جلسات متعددی تشکیل شود و راه کار ارائه دهیم.

استاندار اصفهان با بیان اینکه تشکیل این جلسه نخستین قدم برای گرم کردن تنور انتخابات بود، افزود: اگر قشر فرهیخته بانوان فعال شوند خانواده‌ها نیز فعال می‌شوند و احساس نیاز به مشارکت زنان عینیت یافته و حضور زنان در انتخابات نشان دهنده بلوغ سیاسی است.

او یادآور شد: اگر این بلوغ سیاسی را نشان دهید در واقع از حقوق سیاسی و اجتماعی زنان دفاع کرده‌اید، تشکل‌های زنان در افزایش آگاهی و ترغیب در مشارکت نقش اساسی دارند، البته خواستار هستم که این مطالبه را به مردم القا کنید که نمایندگان و کاندیدا‌ها حتما باید برنامه داشته باشند و سطح مطالبات خود را به نیاز‌های روزمره تنزل ندهید.

انتهای پیام/م

 

دوازدهمین نشست تخصصی بانوان عضو شورای اسلامی شهر‌های استان اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر