کد خبر: ۷۱۱۴۰۲۰
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷
کد خبر : ۷۱۱۴۰۲۰

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور گفت: پایانه مرزی خسروی برای بازگشت زوار شبانه روزی فعال است.

فعالیت شبانه روزی پایانه خسروی برای بازگشت زواربه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  حیدر مطاعی معاون راهداری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور به منظور بازدید و سرکشی پایانه مرزی خسروی و برسی روند ورود و خروج زوار اربعین امروز 30 مهرماه از این مرز بازدید کرد و با اشاره به اقدامات انجام شده به منظور تسهیل تردد زوار اربعین گفت: پایانه مرزی خسروی برای بازگشت زوار شبانه روزی فعال است.

مطاعی گفت: اکیپ‌های راهداری متشکل از نیرو‌های پرتلاش راهداری با استفاده از ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین راهداری در محور‌ها و مسیر‌های بازگشت مورد تردد زائران اباعبدالله الحسین (ع) مستقر شده و آماده خدمات رسانی به زائران هستند.

او گفت: محل‌های استقرار اکیپ‌های راهداری و راهدارخانه‌های طول مسیر‌ها برای خدمات رسانی به زائران آشکارسازی شده است و طی بازدید‌های مستمر سرپرست‌های تعیین شده برای گشت‌ها در محور‌های هر استان گزارشات به ستاد مرکزی نظارت بر نحوه خدمات رسانی ارسال و انجام گشت‌های ضروری و مستمر راهداری انجام می‌شود.

مطاعی بیان کرد:برای بالا بردن سطح ایمنی مسیر تردد زوار اربعین در استان کرمانشاه اقداماتی انجام شده است از جمله این اقدامات ۸۰۰کیلومتر از مسیر خسروی تا کنگاور خط کشی شده است و همچنین ۲۵ کیلومتر روکش آسفالت لایه نهایی،۲۴کیلومتر روکش آسفالت لایه رگلاژی و ۲۴ کیلومتر شانه سازی آسفالتی و ۲۷۰۰ عدد مسیرنما کامپوزیت،۲۱۰ مترمربع تابلو اطلاعاتی و یک هزار و ۸۰۰ علائم ایمنی در مسیر تردد زوار اربعین نصب شده است.

 مطاعی در ادامه بازدید از کرمانشاه به اورامانات سفر کرد در ابتدا از پروژ‌های عمرانی محور روانسر شامل: ۷ کیلومتر آسفالت مسیر روانسر – سه راهی بیاشوش، راه روستایی تپه کوئیک – حسن آباد کلاه کبود و راه‌های طرح ملی ابرار (بنچله – بدر آباد) ودیگر مسیر‌های مواصلاتی شهرستان روانسر بازدید به عمل آوردند.

 مطاعی به شهرستان ثلاث بابا جانی رفت واز ۱۳ پل محور پشت گاری از توابع بخش ازگله که در سیل سال گذشته تخریب شد ونیازبه بازسازی دارد دیدن کرد و گفت چندین دهنه از پل‌ها توسط اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان کرمانشاه بازسازی شده است وتمام پل‌های محور پشت گاری نیز بازسازی می‌شود.
انتهای  پیام/ز

 

خروج زوار اربعین از مرز خسروی شبانه روزی است 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر