کد خبر: ۷۱۱۴۴۹۹
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱
تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱
کد خبر : ۷۱۱۴۴۹۹

توئیتر وعده داد که از این پس با همکاری کاربران، بیش از گذشته با انتشار تصاویر جعلی و دیپ‌فیک مقابله می‌کند.

وعده توئیتر برای مقابله قدرتمندانه‌تر با تصاویر جعلیبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، توئیتر تلاش خود برای برخورد با تصاویر و ویدئوهای جعلی در این شبکه اجتماعی را افزایش می‌دهد. مدیران توئیتر با انتشار خبری از تصمیم خود برای مقابله با خبرهای جعلی و برهم زنندگان آرامش روانی کاربران این شبکه اجتماعی گفتند. انتشار تصاویر و خبرهای جعلی یکی از بزرگ‌ترین مشکلات مدیران و کاربران توئیتر است.


بیشتر بخوانید: توئیتر حساب‌کاربری یکی از حامیان ترامپ را مسدود کرد


مشاهده تصاویر جعلی از شخصیت‌های مطرح سیاسی، هنری و ورزشی در توئیتر از جمله مواردی است که موجب آزردگی و نارضایتی میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان شده است. هکرها و کاربران غیرمجاز معمولا با اهداف از پیش تعیین شده و با استفاده از نر‌م افزارهای تولید و طراحی مجهز به هوش مصنوعی تصاویری ساختی را در توئیتر منتشر می‌کنند. همراه شدن این تصاویر با خبرهای غیرواقعی موجب به راه افتادن موج‌‌های مخرب در فضای مجازی شده و در مواردی حتی آثار آسیب‌زننده چنین اخباری در خارج از دنیای اینترنت و در جامعه نمود پیدا می‌کند. 

وعده توئیتر برای مقابله قدرتمندانه‌تر با انتشار تصاویر جعلی

درخواست توئیتر از کاربران برای گزارش تصاویر جعلی

قوانین جدید توئیتر این امکان را در اختیار کارشناسان امنیتی این شبکه اجتماعی قرار می‌دهد تا فیلم‌ها و تصاویر منتشر شده در صفحه‌های مختلف توئیتر را مورد بررسی قرار دهند و در صورت تایید غیرواقعی بودن آن، به سرعت ویدئو یا تصویر مورد نظر را حذف کنند. البته توئیتر با به کارگیری فناوری‌های مختلف هر فایل تصویری را که کاربران قصد انتشار آن را دارند، بررسی و از انتشار محتوای جعلی جلوگیری می‌‎کند. 

از آنجایی که نرم‌افزارهای تولید تصاویر جعلی بسیار پیشرفت کرده‌اند، شاید تشخیص جعلی یا واقعی بودن یک تصویر برای کاربران عادی امری بسیار سخت باشد. به همین دلیل توئیتر برای مبارزه با دروغ‌پراکندی در شبکه اجتماعی بزرگ خود ابزارهای گوناگونی را به کارگیری می‌کند. توئیتر در مبارزه با تصاویر جعلی تنها نیست و شرکت‌ بزرگی هم‌چون مایکروسافت نیز تلاش‌های زیادی را در این زمینه انجام داده است. 

وعده توئیتر برای مقابله قدرتمندانه‌تر با انتشار تصاویر جعلی

توئیتر هم‌چنین با انتشار اطلاعیه‌ای از کاربران خود خواسته‌ است در صورت مشاهده و شناسایی هرگونه تصویر جعلی گزارش آن را به سرعت برای مسئولان توئیتر ارسال و از انتشار بیشتر و گسترده‌تر آن جلوگیری کنند. 

انتهای پیام/

توئیتر با همکاری کاربران خود از انتشار تصاویر جعلی جلوگیری می‌کند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر