کد خبر: ۷۱۱۵۰۹۰
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
کد خبر : ۷۱۱۵۰۹۰

مراسم قرعه کشی لیگ برتر والیبال با حضور نمایندگان تیم‌ها برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، در حالی که عنوان شده بود جلسه قرعه کشی لیگ برتر والیبال ساعت ۱۴ برگزار می شود اما به دلیل حضور نمایندگان باشگاه ها و‌صحبت با مسئولان سازمان لیگ این جلسه به تاخیر افتاد ، عنوان شده بود که تا روز گذشته ۸ تیم بدون مشکل ثبت نام کرده بودند اما امروز ۴ باشگاه دیگر هم آن طور که عنوان می شد که به دلیل مشکلات مالی نتوانسته بودند مراحل ثبت نام را طی کنند در حال رایزنی بودند به همین دلیل این جلسه با تاخییر ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه ای آغاز شد.
 
در ابتدای جلسه فتاحی سرپرست فدراسیون درباره عنوان های کسب شده توضیحاتی داد و بابت تاخییر هم عذر خواهی کرد پس از او پور حسن رئیس سازمان لیگ از نمانیدگان خواست تا به قوانینی که در این جلسه اجرایی می شود باشگاه ها احترام بگذارند.
بیشتر بخوانید: سعادتمند: ایراد گرفتن از فتحی را به صلاح استقلال نمی‌دانم/ انتخابات فدراسیون والیبال، مهندسی شده نیست
او در ادامه به مشکلات مسابقات امسال و ترافیک شدید آن اشاره کرد و همچنین گفت ما خیلی پیش تر گفته بودیم که باید باشگاه ها تسویه حساب کنند.

پور حسن همچنین عنوان داشت که برخی باشگاه ها مثل پیام مشهد که بدهی دارند و باید تسویه کنند.
 
او‌ ادامه داد: هنگام‌ عقد قرارداد با بازیکن به طور مثال ۲۰۰ میلیون است درصدی برای فدراسیون، درصدی برای هیئت ها و ۳ درصد آن هم برای مالیات است اما این مبالغ کم می شود و پرداخت ها انجام نمی شود و ما باید ببینینم چه می شود.  باید تلاش کنیم تا لیگ خوب و در نتیجه تیم ملی خوبی داشته باشیم رقابت ها از ۸ آبان شروع می شود و برنامه لیگ را بر اساس برنامه های تیم ملی و نظر خوش خبر و کولاکوویچ بستیم.
بیشتر بخوانید: مصدومیت و خستگی بازیکنان، دلیل عملکرد ضعیف تیم ملی والیبال در جام جهانی بود/ در ۳ سال گذشته ما فقط در جا زدیم

او‌ در ادامه برنامه لیگ را شرح داد. فتاحی در اینباره گفت:  باید لیگ را به طوری برنامه ریزی کنیم‌که به سود تیم ملی باشد،  سپس گفته شد که نظر فدراسیون برگزاری پلی آف است که مورد تایید فرار گرفت ، سپس گفته شد لیگ‌امسال فعلا چهار تیم دارد.
 
پور حسن عنوان داشت: به ما انتقاد می کنند چرا مسابقات را پیش از عید تمام می کنیم اما ما مجبوریم‌ به خاطر رقابت های قهرمانی آسیا که ۲۵ فروردین برگزار می شود نماینده مان را اعزام کنیم.  همچنین می گویند که ۴۰۰- ۵۰۰ میلیون تومان قرارداد می بندیم اما مسابقات ۳ ماهه تمام می شود، این مسئله ما نیست و‌ مسابقات خود به خود تمام می شود اما حالا خواستیم تا داورزنی مذاکرده ای با کنفدراسیون آسیا داشته باشد تا مسابقاتمان را بتوانیم  بعد از عید برگزار کنیم.
 
پور حسن با وجود در خواست تیم‌ها حتی برای تاخییر ۴ روزه مسابقات گفت: چنین چیزی امکان پذیر نیست زیرا تیم‌ ملی می خواهد به انتخابی المپیک برود و‌نیم فصل باید در آذر تمام شود.
بیشتر بخوانید: داورزنی: رئیس فدراسیون قایقرانی نباید تنها به منابع دولتی تکیه کند/ در مسائل ریز فدراسیون‌ها دخالت نمی‌کنیم/ وزارت ورزش دنبال مهندسی انتخابات نیست
یکی دیگر از نمایندگان گفت: شما گفته بودین ۸ آبان مسابقات شروع می شود و‌ ما هم برنامه ریزی کرده ایم، او همچنین بیان کرد که ۸ درصد سهم فدراسیون به ازای هر قرارداد را از باشگاه ها نگیرید و از بازیکنان بگیرید مشروط به صدور کارت درگیری لفضی ادامه داشت و برخی عنوان داشتند که چرا قرعه کشی زودتر انجام شود ، پورحسن هم گفت ما از زودتر گفتیم اما کسی نیامد و تیم‌ها کم‌کم‌ اضافه شدند.

برخی باشگاه‌ها که در شهرستان هستند، عنوان‌داشتند وقتی مقصد معلوم نیست چطور می‌توانیم در این فاصله کم مشکل رفت و‌آمدمان را حل کنیم.

فتاحی هم کفت اولویت تیم ملی است، پس از آن که رای گیری شد ۵ تیم گفتند که در تاریخ هشتم شروع شود، ۶ تیم هم‌مخالف بودند.

سرانجام قرار شد مسابقات در تاریخ ۸ آبان انجام شود و قرعه کشی شروع شد.

برنامه هفته نخست این رقابت‌ها به شرح زیر است:

شهرداری ورامین – پیام خراسان
سایپا – راه‌یاب ملل مریوان
شهروند اراک – پیکان
شهرداری گنبد – شهرداری ارومیه
فولاد سپاهان – فولاد ایرانیان سیرجان
کاله مازندارن – شهداب یزد

انتهای پیام/

آخرین اخبار از لیگ برتر والیبال

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر