کد خبر: ۷۱۱۶۰۷۸
گروه : البرز » کرج
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱
تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱
کد خبر : ۷۱۱۶۰۷۸
گروه : البرز » کرج

رئیس اتحادیه پوشاک مرکز استان البرز گفت:نظارت بر اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک کرج باید به طور جدی انجام شود.

فقط 30 درصد از عرضه پوشاک تولید داخل است .میراسماعیل صدیق، رئیس صنف اتحادیه پوشاک مرکز استان البرز در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز، با اشاره به اینکه سه اتحادیه در حوزه صنف پوشاک وجود دارد که موازی کاری نیز انجام می‌شود، گفت: این اتحادیه‌ها اقدام به صدور جواز برای پوشاک فروشان می‌کنند.

رئیس اتحادیه پوشاک مرکز استان البرز، افزود: بیش از ۵۰۰ نفر از صاحبان صنف پوشاک در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارند، این افراد یا در حال آغاز فعالیت و صدور مجوز و یا  در حال جمع آوری کسب و کار خود هستند و شرایط در تغییر است.

او با بیان اینکه برخی از فروشندگان، اجناس خود را از تهران و یا خارج  از کشور تأمین و خریداری می‌کنند، گفت: ۷۰ درصد واحد صنفی کرج  ،اجناس خارجی می‌فروشند و خرید و فروش جنس خارجی به راحتی انجام می‌شود.

صدیق افزود: کالای خارجی، قاچاق اعلام شد که صنوفی که اقدام به فروش کالای قاچاق کرده بودند توسط تعزیرات جریمه شدند.

رئیس اتحادیه پوشاک مرکز البرز با اشاره به اینکه نوسانات دلار موجب تغییر قیمت اجناس شده است، گفت: در شرایطی که با افزایش قیمت ارز مواجه شدیم، جمع آوری اجناس خارجی برای واحد‌های صنفی مقرور به صرفه نبوده است.

او افزود: اگر تولید پوشاک داخلی و قیمت عرضه کالا مناسب باشد هم فروشنده و هم خریدار به رضایت نسبی دست پیدا می‌کنند.

صدیق گفت:واحد‌های صنفی که اقدام به فروش کالای داخلی می‌کنند مورد تشویق اتحادیه قرار خواهند گرفت.

او افزود:تلاش بر این بوده است که ۱۰ درصد از جنس خارجی سطح مغازه‌ها را جمع‌آوری کنیم البته تولیدکنندگان و طراحان نیز باید به کیفیت و زیبایی پوشاک نگاه ویژه ای داشته باشند .

صدیق؛ دلیل گرانی چادر در سال جدید را نبود تولید کننده پارچه چادری در داخل کشور برشمرد وافزود :برای رفع این مشکل باید به تقویت نساجی‌ها بپردازیم.

اودر رابطه با احتمال گرانی پوشاک پاییزی وزمستانی گفت:طبق تعرفه اعلام شده صنف پوشاک تنها ۲۰ درصد سود، بر اجناس  گذاشته می شود و نظارت بر فاکتور مغازه‌ها توسط بازرسان اصناف صورت می گیرد تا با گران فروشی مقابله شود.

رئیس اتحادیه  پوشاک مرکزالبرز با اشاره  به جنگ اقتصادی درکشور گفت: با توجه به اینکه قدرت خرید مردم کاهش یافته است انتظار می رود تمامی صنوف باحفظ تعادل قیمت‌ها مراعات مردم رابکنند.

انتهای پیام/ر.ن

 

لزوم توجه به کیفیت اجناس برای پیشرفت در تولید پوشاک 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر