کد خبر: ۷۱۱۶۱۲۵
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
کد خبر : ۷۱۱۶۱۲۵

مسئول روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه از بررسی موضوع تلف شدن ماهیان در رودخانه قره‌سو به دستور دادستان کرمانشاه خبر داد.

رسیدگی فوری به موضوع تلف شدن ماهیان رودخانه در دستور کار دادستان کرمانشاهبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  مهدی قنادی  اظهار داشت: به دستور دادستان  عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه رسیدگی فوری به موضوع تلف شدن ماهیان رودخانه قره سو در دستور کار قرار گرفت.

او افزود: در همین راستا بازپرس ویژه دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه به عنوان نماینده دادستان با شماری از کارشناسان مرتبط هم اینک به بازدید از کارخانه متخلف پرداختند.

مسئول روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه بیان  کرد: به زودی نتیجه بازرسی از کارخانه مذکور اعلام خواهد شد در صورت محرز شدن تخلف از سوی کارخانه مذکور بر اساس قانون برخورد قاطع انجام خواهد شد.


ورود دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه به ماجرای تلف شدن ماهیان در "راز آور"

 

 


مسئول روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از ورود و دستورپیگیری فوری دادستان کرمانشاه نسبت به موضوع تلف شدن صدهزار قطعه ماهی وسایر آبزیان در رودخانه راز آور در محدوده روستای کرناچی خبرداد.

او به گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست استان طی روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: پس از وقوع این واقعه ی زیست محیطی کارشناسان محیط زیست استان به بررسی علت و چرایی این حادثه پرداختند.

او افزود: بنا به نظر کارشناسان محیط زیست استان و آنالیز نتایج آزمایشات انجام شده برخی پارامترها از جمله اکسیژن محلول در آب خارج از محدوده استاندارد زیست محیطی بوده و در پایش محیطی به منظور یافتن منشا آلودگی ورود پساب صنعتی تصفیه نشده یکی از کارخانه های استان به این رودخانه عامل اصلی موضوع تشخیص داده شده است،

مسئول روابط عمومی دادسرای کرمانشاه تاکید کرد: در پی دستور اکید دادستان کرمانشاه، بازپرس ویژه دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با همراهی گروهی از مسولیت وکارشناسان محیط زیست از محل مورد نظر بازدید داشتند

او  یادآورشد: بنا به اعلام محمد حسین صادقی زوایای موضوع به صورت دقیق و کارشناسی بررسی خواهد شد و تمامی افرادی که در این زمینه هرقسم قصور . تقصیر . اهمال یا اقدامات غیر مطابق با قانون داشته اند بدون اغماض و با بهره مندی از همه ظرفیت های قانونی شناسایی تحت تعقیب کیفری قرار خواهد گرفت و ملزم به جبران خسارت و ضرر و زیان وارده خواهند شد ضمن اینکه اتخاذ تدابیر پیشگیرانه به منظور جلوگیری از تکرار وقایع ناگوار مشابه و شناسایی عوامل زمینه ساز خصوصا ضعف نظارتی دستگاه های مسول که در شکل گیری این واقعه نقش داشته است در دستور کار قرار دارد.

انتهای  پیام/ز

 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر