کد خبر: ۷۱۱۶۱۹۲
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
کد خبر : ۷۱۱۶۱۹۲
مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی مطرح کرد؛

مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت: حدود ۸۰۰ هزار نفر در استان تحت پوشش طرح بیمه اجباری همگانی قرار می‌گیرند.

آغاز طرح بیمه اجباری در خراسان رضویبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، سید مرتضی وجدان مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی  در جمع اصحاب رسانه گفت: طرح بیمه اجباری همگانی طبق ماده ۷۰ قانون برنامه ششم توسعه مخصوص افرادی است که زیر پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند.
 
او ادامه داد: طبق برآورد‌های انجام شده هم اکنون حدود ۱۰ درصد جمعیت کشورمان زیر پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند که در کل حدود هشت میلیون نفر را شامل می‌شوند و در قالب این طرح افراد فاقد پوشش بیمه‌ای باید به دفاتر بیمه‌ای مراجعه کرده و حق بیمه آن‌ها بر اساس آزمون وُسع یا استطاعت دریافت می‌شود.
 
مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت: افراد فاقد پوشش بیمه که استطاعت مالی دارند باید به میزان ۴۸۸ هزار ریال برای هر نفر به شرط سرپرست خانوار بودن حق بیمه خود را برای یک سال پرداخت کنند و افرادی که توانایی پرداخت این مبلغ را ندارند مطابق با دهک‌های درآمدی به صورت رایگان و یا با ۵۰ درصد تخفیف زیر پوشش بیمه سلامت قرار خواهند گرفت.
 
وجدان افزود: در این چارچوب هم اکنون افزون بر سه میلیون و ۵۵۰ هزار نفر در قالب پنج صندوق بیمه‌ای شامل بیمه سلامت همگانی، بیمه روستائیان و عشایر، بیمه ایرانیان، بیمه کارکنان دولت و بیمه سایر اقشار در خراسان رضوی بیمه شده‌اند.
 
او تعداد بیمه شدگان روستایی و عشایر در خراسان رضوی را یک میلیون و ۷۵۰ نفر عنوان کرد و ادامه داد: بیمه شدگان سلامت همگانی یک میلیون و ۱۶۵ هزار نفر، صندوق بیمه ایرانیان ۶۰ هزار نفر، کارکنان دولت ۴۰۰ هزار نفر و سایر اقشار حدود ۱۸۰ هزار نفر هستند.
 
مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت: هم اکنون هفت هزار و ۶۹ بیمار خاص در استان خراسان رضوی زیر پوشش بیمه سلامت هستند و به هفت هزار و ۸۴۰ نفر از اتباع بیگانه در استان نیز با بیمه سلامت خدمات رسانی می‌شوند.
 
وجدان تعداد موسسات درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت در خراسان رضوی را چهار هزار و ۶۶۰ موسسه بیان کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون مبلغ چهار هزار و ۱۰۰ میلیون ریال به این موسسات شامل پزشکان، داروخانه ها، بیمارستان‌ها و سایر مراکز درمانی و تشخیصی پرداخت شده است.
 
او تصریح کرد: برنامه‌های در حال اجرای این نهاد در امسال در خراسان رضوی را تحت پوشش قرار دادن مددجویان کمیته امداد و افراد مجهول الهویه زیر پوشش بهزیستی، اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی، رسیدگی الکترونیکی به اسناد بستری در بیمارستان‌ها و عملیاتی شدن نظام ارجاع الکترونیکی می باشد.

 

انتهای پیام//ز.م

۸۰۰ هزار نفر در خراسان رضوی زیر پوشش بیمه اجباری قرار می‌گیرند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر