کد خبر: ۷۱۱۶۳۴۰
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴
۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴
کد خبر : ۷۱۱۶۳۴۰

فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید برخورد قاطع با قاچاقچیان در منطقه خلیج فارس گفت: مرزبانی با تمامی کسانی که مخل نظم و امنیت در منطقه می‌شوند قاطعانه برخورد می‌کند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، سردار قاسم رضایی عصر امروز در حاشیه بازدید از دریابانی جمهوری اسلامی ایران در آب‌های خلیج فارس در جزیره مرجانی کیش اظهار داشت: مرزبانی مسئولیت حفاظت از مرز‌های کشور را بنابر معاهدات و پروتکل‌های مرزی بر عهده دارد.

او افزود: خلیج فارس با روابط دیرینه‌ای که ملت‌های این منطقه با یکدیگر دارند در امنیت کامل است و تنها مواردی همچون قاچاق در حوزه‌های مختلف سوخت، کالا، سلاح، انسان و صید‌های غیرمجاز و حضور ناو‌های جنگی کشور‌های بیگانه در منطقه، که این امنیت را برهم می‌زند.

فرمانده مرزبانی ناجا با هشدار به کسانی که با انجام قاچاق در حوزه‌های مختلف مخل امنیت منطقه می‌شوند، تاکید کرد: با کسانی که آگاهانه یا ناآگاهانه با تامین بستر‌های قاچاق مانند کارگاه‌های ساخت مخازن قاچاق کالا و سوخت را به وجود می‌آورند و هم کسانی که اقدام به قاچاق می‌کنند و سرمایه‌های کشور و مردم را می‌فروشند برخورد قاطع صورت می‌گیرد.

سردار رضایی ادامه داد:، زیرا آنان علاوه بر جرم‌هایی که مرتکب می‌شوند بخشی از نیروی مرزبانی را که باید صرف حراست و حفاظت از مرز‌های کشور شود از بین می‌برند.

نمایش دریایی پوچ دشمن در منطقه

او با اشاره به حضور نامشروع ناوگان‌های فرا منطقه‌ای در خلیج فارس اظهار داشت: ملت‌های شمال و جنوب خلیج فارس از اینکه پای نحس دشمنان به خلیج فارس بازشده است ناخرسند هستند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه حضور و قدرت نمایی آمریکا در این منطقه کار جدیدی نیست و آنچه آن‌ها به نمایش می‌گذارند قدرت نمایی ظاهری و پوچ است، افزود: هدف آن‌ها تنها کسب منافع مادی شخصی است و با این نمایش‌های توخالی نمی‌توانند در منطقه ایجاد ترس و تاامنی برای ما و منطقه داشته باشند.

رضایی با بیان اینکه منطقه خلیج فارس، منطقه‌ای امن است و ما طی چهل سال گذشته در برابر هر گونه تجاوز و زیاده خواهی دشمنان ایستاده و این را ثابت کرده ایم اضافه کرد: نمایش‌های دشمن صرفا یک قلقلک انتخاباتی و پرداخت بخشی از بدهی خود به کشور‌هایی است که دلار‌های نفتی آن‌ها را خرج کرده است و ملت‌های منطقه کاملا به این امر واقف هستند.

او با اشاره به اینکه سازمان‌ها و نهاد‌های بین المللی به ویژه سازمان ملل باید در این حوزه ورود کرده و به وظایف قانونی خود عمل کنند تاکید کرد: حضور ناوگان‌های آمریکا و کشور‌های فرا منطقه‌ای در حوزه خلیج فارس نامشروع است و مراجع قانونی مانند سازمان ملل باید پاسخ ملت‌ها را در نارضایتی از این حضور بدهند.

فرمانده مرزبانی ناجا از دستگاه دیپلماسی کشور و دیگر ارگان‌ها و نهاد‌های دولتی خواست تا در این حوزه ورود کرده و خروج نیرو‌های فرا منطقه‌ای را از خلیج فارس در راستای تامین امنیت منطقه خواستار شوند

رضایی تاکید کرد: آرمان جمهوری اسلامی ایران دوستی و مودت با کشور‌های همسایه است و به همه خود فروختگان و نوکران استکبار جهانی می‌گوییم که از تاریخ عبرت بگیرند.

تشکیل گارد ساحلی کیش

تشکیل گارد ساحلی شیلات کیش خبر خوبی بود که فرمانده مرزبانی ناجا برای کیشوندان و شیلات کیش داشت.

او با بیان این خبر و با اشاره به اینکه در تمامی مناطق مرزی ساحلی این گارد تشکیل شده است افزود: دستور لازم در راستای تشکیل این گارد داده شد و به زودی و ظرف یک ماه آینده اقدامات عملی در این حوزه صورت گرفته و این گارد با هدف تامین امنیت صیادی در منطقه و برخورد با عواملی که مخل امنیت و آرامش صیادی و تجاوز به آب‌های منطقه‌ای صید در جزیره هستند تشکیل می‌شود.

رضایی تاکید کرد: برابر قوانین و دستورالعمل‌های نیرو‌های مسلح و سازمان‌های بین بخشی و شیلات بخشی از وظایف انتظاماتی در حوزه دریا توسط این گارد‌ها با حمایت و پشتیبانی مرزبانی و دریابانی مدیریت می‌شود

تقویت توان مرزبانی از منویات مقام معظم رهبری است

او همچنین درخصوص سوال دیگر خبرنگار فارس مبنی بر افزایش توان نظامی دریابانی و مرزبانی کیش و دریابانی بندرعباس نیز به خبرنگار ما گفت: افزایش توان و تقویت مرزبانی به ویژه دریا در حوزه تجهیزات و نیروی انسانی طبق منویات مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا در دستور کار کلیه نهاد‌های کشور قرار دارد.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به افزایش ۷ فروند شناور ۶۰ فوتی حیدر به ناوگان دریابانی کشور ادامه داد: در ادامه سال نیز ۶ فروند دیگر به ناوگان مرزبانی دریایی کشور افزوده می‌شود.

رضایی با اشاره به گسترش امکانات و تجهیزات مرزبانی از آماده سازی طرح جامع با همکاری تمامی نهاد‌های کشور و قوای سه گانه و همراهی مجلس خبرداد و افزود: ظرف مدت ۳ تا ۵ سال آینده جمهوری اسلامی ایران دارای یک مرزبانی کاملا متناسب از نظر ساختمان ها، ابنیه، پاسگاه‌های مرزی، امکانات و تجهیزات الکترونیکی واپتیکی کامل و شناور‌ها و حوضچه‌ها و جاده‌ها خواهد شد.

دیپلماسی مرزی با همسایگان

او همچنین با اشاره به تقویت دیپلماسی مرزی به ویژه با کشور‌های همسایه نیز تاکید کرد: مرزبانی جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد که در حوزه دیپلماسی مرزی دارای یک دیپلماسی تعریف شده، فعال و تاثیر گذار با کشور‌های همسایه است.

فرمانده مرزبانی ناجا با قدردانی از صیادان، مرزنشیان و فعالان حوزه تجارت دریایی در رعایت مقررات و قوانین دریایی و مرزی تاکید کرد: رعایت قوانین مرزی توسط صیادان، مرزنشینان و تجار موجب کاهش جرائم مرزی در کشور شده است.

گفتنی است، سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا پس از ورود به جزیره کیش و ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام جزیره کیش با خانواده سردار شهید ابراهیم غلامی دیدار و از بندر صیادی و فرماندهی دریابانی کیش دیدن کرد.

انتهای پیام/پ

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر