کد خبر: ۷۱۱۷۷۸۷
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۱
علیپور خبر داد؛

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از اجرای طرح کاپ در تمام حوزه‌های پسماند در استان تهران خبر داد.

اجرای طرح کاپ به زودی در استان تهرانصدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،در رابطه با طرح کاهش تولید پسماند در استان تهران اظهار کرد:سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در آستانه اجرای طرح کاهش پسماند (کاپ) که تمام اقدامات در حوزه پسماند‌های خانگی و نخاله‌های ساختمانی و همچنین پسماند‌های خطرناک و الکترونیک هستیم.

وی افزود: یکی از زیرمجموعه‌های طرح کاهش پسماند، تفکیک از مبدا است یعنی اگر جداسازی و تفکیک از مبدا خوب صورت گیرد عوارض و اثرات بعدی کمتر خواهد بود.

علیپور گفت: شرکت‌های متعددی برای بازیافت پسماند الکترونیک وجود دارند که برای پردازش، فراوری و تبدیل پسماند‌ها به مواد دیگر باید به دنبال ایجاد یک سامانه مستقل برای پسماند‌های الکترونیک باشیم.


بیشتر بخوانید: تفکیک پسماند‌های الکترونیکی از خانگی در دستور کار مدیریت پسماند


مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران بیان کرد: بازیافت و استفاده دوباره پسماند‌ها می‌تواند از لحاظ اقتصادی می‌تواند اشتغال ایجاد کند.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم نظام کاری را در بحث تفکیک وایجاد پردازش فعال کنیم می‌توانیم پسماند‌های قابل بازیافت را افزایش دهیم و از سوی دیگر با فرهنگ سازی و شرکت خانواده‌ها در تفکیک زباله‌ها می‌توانیم اثرات مهمی در نظام اقتصادی و محیط زیستی نیز داشته باشیم.

علیپور تصریح کرد: نگاه نخست در مدیریت پسماند، کاهش تولید پسماند است که در تمام دنیا وجود دارد که به صورت تدریجی پسماند‌های حجیم و قابل بازیافت را جداسازی و به مواد اولیه تبدیل کنیم.

وی افزود: پسماند‌های قابل تبدیل به کمپوست نیزمی تواند از دفن زباله جلوگیری کند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: هم اکنون با طرح کاهش تولید پسماند، تولید پسماند در شهر تهران از ۸ هزار تن به ۵ هزار تن پسماند کاهش یافته است که به دلیل کاهش تولید پسماند‌های حجیم و تفکیک به صورت اصولی بوده است.
انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر