کد خبر: ۷۱۱۸۳۲۷
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵
۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵
کد خبر : ۷۱۱۸۳۲۷
رئیس سازمان شیلات ایران مطرح کرد؛

خون‌میرزایی گفت: در سال ۹۷ حدود ۵۲۸ میلیون دلار صادرات در بخش شیلات انجام شده است.

پرورش میگو به هر میزانی به نفع کشور است/ ۵۲۸ میلیون دلار ارزآوری با صادرات شیلات به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، رئیس سازمان شیلات ایران گفت: در سال ۹۷ حدود ۵۲۸ میلیون دلار صادرات داشتیم و تراز تجاری ما حدود ۴۵۸ میلیون دلار بود که نشان می‌دهد علاوه بر صادرات چشمگیر در سال گذشته، تراز تجاری هم مثبت بوده است.

نبی‌الله خون‌میرزایی رئیس سازمان شیلات ایران درباره صادرات محصولات شیلاتی افزود: برخی محصولات شیلاتی کشور مانند ماهیان گرمابی ظرفیت صادرات دارند که از مسیر اقلیم کردستان عمدتا به کشور عراق و کشور‌های همسایه صادر می‌شود.

او بیان کرد: قزل آلای سردآبی و میگوی پرورشی هم با کیفیت بسیار بالا از جمله اقلام صادراتی کشور محسوب می‌شود.


بیشتر بخوانید: تولید ۳۸هزار تن میگو تا پایان سال/ ارزآوری۱۵۰میلیون دلاری صادرات میگو


معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه صادرات میگو برای کشور ارزآوری بالایی دارد، گفت: در شرایط کنونی به هر میزان که ظرفیت تولید میگوی پرورشی را داشته باشیم قابلیت صادراتی دارد و ارز آوری آن در شرایط تحریم به نفع کشور است.

او همچنین درباره صادرات گوشت و خاویار ماهیان خاویاری پرورشی افزود: خاویار تولیدی و گوشت ماهیان خاویار پرورشی قابلیت صادرات دارد و سایر فرآورده‌های تولیدی و محصولات کارخانجات فرآوری شیلات در فهرست اقلام صادراتی هستند.

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: انواع خوراک تولیدی آبزیان در داخل قابلیت صادراتی دارد و ما در یک جنگ نابرابر اقتصادی و شرایط ظالمانه‌ای قرار داریم و باید سعی کنیم با تقویت توانمندی‌های داخلی دورن‌زا و برون‌نگر که می‌تواند برای ما قابلیت صادراتی داشته باشد، به اقتصاد کشور کمک کنیم.

انتهای پیام/

تراز تجاری مثبت در محصولات شیلات

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر