کد خبر: ۷۱۱۸۶۱۰
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
تاریخ انتشار : ۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
کد خبر : ۷۱۱۸۶۱۰
گروه : بوشهر » بوشهر
دریادار تنگسیری:

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بوشهر افتخار دارد که در مقابل استعمارگران، استکبار و نوکر استکبار یعنی رژیم بعثی شهید داده است.

بوشهر دارالحماسه است / در برابر تحریم‌های ظالمانه ایستاده ایمبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری  فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب در مراسم بزرگداشت سردار شهید محمد جعفر سعیدی و گرامیداشت یاد و خاطره ۱۳۸ شهید عملیات کربلای ۴ استان بوشهر و دومین یادواره شهدای روستای احشام قائد‌ها با بیان اینکه در برابر تحریم‌های ظالمانه ایستاده ایم و سختی‌ها را تحمل می‌کنیم، اظهار داشت: امروز ما در دنیا در مقابل استکبار با نام ((الله)) ایستاده ایم و در دنیا پرچم عدالت در دست گرفته ایم.

او افزود: کسانی که امروز با انقلاب هستند و پرچم «لااله الاالله» به دست گرفتند و در مقابل کفار ایستاده اند اگر در زمان امام حسین (ع) هم بودند آنجا هم شمشیر به دست می‌گرفتند.

تنگسیری با بیان اینکه هنوز جای پای استعمار در استان وجود دارد، ادامه داد: جوانان این استان با دست خالی در مقابل استعمارگران ایستادگی کردند و هیچ گاه سر خم نکردند.


بیشتر بخوانید: کشور‌های فرا منطقه‌ای مخل امنیت خلیج فارس هستند


او از بوشهر به عنوان استان دارالحماسه یاد کرد و ادامه داد: بوشهر افتخار دارد که در مقابل استعمارگران، استکبار و نوکر استکبار یعنی رژیم بعثی شهید داده است.

تنگسیری ادامه داد: شهید محمد جعفر سعیدی و دیگر شهدای عزیز عملیات کربلای ۴ مردانه و جانانه ایستادند و به درجه فیض شهادت نائل آمدند.

او گفت: مردانگی و شهامت رزمندگان ما قابل بیان نیست، آن‌ها دل به خدا سپردن پا در رکاب گذاشتن و با امام بیعت کردند.

تنگسیری تصریح کرد: رزمندگان ما به امام گفتند از کدام موانع و رودخانه عبور کنیم امروز نیز همین رزمندگان و فرزندان آن‌ها وجود دارند و این را هم بدانید که دشمن با شما کنار نمی‌آید یا با دین بدهیم و یا نوکر آن‌ها بشویم.

او با تاکید بر اینکه باید همواره در مسیر شهدا باشیم، اضافه کرد: شهدا زنده هستند و باید در مسیر شهدا گام برداریم و چراغی که شهدا روشن کردند هرگز خاموش نمی‌شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: امروز اگر همایش بزرگ پیاده روی اربعین اتفاق می‌افتد همه ما مدیون و مرهون خون شهدا هستیم.

تنگسیری بوشهر را استانی پرافتخار در کشور یاد کرد و افزود: خداوند متعال از شما در سه جبهه شهید گرفت، اما خداوند با دست با کفایت شما همه آن‌ها را به زانو زد و این سه افتخار با هم در دیگر نقاط کمتر دیده می‌شود و بوشهر استان دارالحماسه است.

او اظهار کرد: دشمنان بدانند ما تا آخر ایستاده‌ایم هر چند فشار وسختی وجود دارد پیامبر (ص) نیز سختی داشته و در محاصره بود، ولی هیچ گاه از مسیر خارج نشد.

تنگسیری یادآور شد: هنوز دشمن در دروازه شهر‌ها ایستاده و ما را تهدید می‌کند، ولی افت و ننگ بر کسانی که با خون شهدا غنیمت جمع می‌کنند.

نیروی دریایی سپاه با اقتدار از خلیج فارس صیانت و حفاظت می‌کند

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه‌ نیز گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا یکی از رسالت‌ها و تکلیف ملت و مسئولان است.

سردار رمضان زیراهی با بیان اینکه ملت ایران گذشته درخشانی و افتخارآمیزی داشته است، افزود: رزمندگان افتخارات خود را در میدان‌های دشوار به دست آورده‌اند و نباید آن حماسه‌ها و پیروزی‌ها را فراموش کرد و باید آن‌ها را زنده نگه داشت.

او بیان کرد: عده‌ای بدخواه و دشمن ملت می‌خواهند بین افتخارات بزرگ رزمندگان اسلام و ملت جدایی بیندازند که این خیانت آشکار است.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه، حماسه کربلای ۴ را یکی از افتخارات ۸ سال دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: عملیات کربلای ۴ هر چند به اهداف خود نرسید، اما برای رزمندگان استان بوشهر جایگاه مهمی دارد، زیرا ناو تیپ امیرالمومنین (ع) به عنوان خطوط پشتیبانی عمل می‌کرد.

زیراهی گفت: رزمندگان بوشهر در این عملیات در خاک عراق ضمن پاکسازی، اسیر گرفتند و استان بوشهر در این عملیات بیشترین شهید را تقدیم کرد.

او، با گرامیداشت شهید سعیدی و ۱۳۸ شهید عملیات کربلای ۴ ، افزود: رزمندگان استان بوشهر در این عملیات صف و خط شکن بودند و با افتخار به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/ت

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر