کد خبر: ۷۱۱۸۹۵۷
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
تاریخ انتشار : ۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
کد خبر : ۷۱۱۸۹۵۷

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: سازمان بنادر و دریانوردی تا پایان امسال برای خارج سازی حداقل ۸ فروند از مغروقه‌ های اروندرود، مناقصه برگزار می کند.

برگزاری مناقصه خارج‌سازی مغروقه در اروندبه گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،به نقل از سازمان بنادر، نورالله اسعدی مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر درباره خارج سازی شناورهای مغروقه در اروند حاصل از جنگ تحمیلی گفت: ۲۱ فروند شناور مغروقه در آبراهه اروندرود از بندر خرمشهر تا دهانه ورودی به خلیج فارس داریم.

او افزود: از این تعداد ۱۵ فروند سمت کشور عراق، سه فروند سمت ایران و یک فروند هم در وسط آبراه قرار دارد.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر برای خارج‌سازی این شناورهای مغروقه ‌اقدامات مناسبی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی صورت گرفته است و پروژه خارج‌سازی کامل در دستور کار قرار دارد.

اسعدی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال حداقل ۸ فروند از این شناورهای مغروقه‌ ها برای خارج‌ سازی به مناقصه برود.

او  با بیان اینکه رقم اعتبار خارج‌ سازی این هشت فروند هنوز مشخص نشده است، گفت: این رقم به وسیله سازمان بنادر و دریانوردی تعیین می‌شود، سپس پروژه شناور سازی مغروقه‌ها به مناقصه می‌ رود و بخش خصوصی آن با کارفرمایی سازمان بنادر و دریانوردی اجرا می‌کند.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر افزود: مهمترین شناور مغروقه‌ در این حوزه، کشتی مربوط به کشور یوگسلاوی سابق ‌با نام «خانیان» است که در اسکله ما غرق شده است و اولین اقدام ما خارج‌سازی این بزرگترین شناور مغروقه زمان جنگ خواهد بود که مطالعات خارج‌سازی آن انجام شده است.

اسعدی با بیان اینکه تعیین خط مرزی در ابراهه اروند و موارد مربوط به آن در حوزه وزارت امور خارجه است، گفت: قطعا خارج سازی این شناورهای مغروقه‌ تأثیر بسزایی در ایمنی سیر شناورها دارد.

او ادامه داد: این تعداد شناورهای مغروقه اگر خارج شود موجب می‌شود که در حوزه ایمنی سیر شناورها، ریسک کاهش یابد، ضمن آنکه وجود این شناورهای مغروقه اثرات زیست محیطی نامناسبی بر اروند ‌دارد که با خارج سازی آن، این مشکلات رفع می‌شود.

انتهای پیام/ د

خارج سازی حداقل ۸ مغروقه از اروند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر