کد خبر: ۷۱۲۰۹۱۰
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶
۰۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶
کد خبر : ۷۱۲۰۹۱۰

طرح خادمین سبز حضرت امام رضا (ع) با هدف پاکسازی مسیر زائران پیاده رضوی برای نخستین بار همزمان با دهه پایانی ماه صفر در خراسان رضوی اجرا شد.

پاکسازی مسیر زائران پیاده توسط خادمان سبز امام رضا(ع)به گزارش  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، آرزو حیدریان رئیس شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیرین سلامت خراسان رضوی گفت: گروه خادمین سبز امام رضا (ع) به همت این شورا و با همکاری مجتمع فرهنگی میقات الرضا (ع) با هدف پاکسازی مسیر زائران پیاده رضوی امسال تاسیس شد.

او ادامه داد: در اجرای این طرح مسیر ملک آباد تا مشهد در جاده نیشابور و مسیر‌های عبور زائران پیاده طی چند نوبت توسط گروه‌های عضو و داوطلبان دارای لباس‌های متحدالشکل پاکسازی و نظافت شده است.

رئیس شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیرین سلامت خراسان رضوی گفت: اجرای این طرح مورد بازدید و توجه تولیت آستان قدس رضوی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مدیرکل اجتماعی استانداری خراسان رضوی قرار گرفت.

حیدریان با اشاره به طرح غربالگری سرطان سینه به همت این نهاد برای بانوان زائر افزود: در اجرای این طرح که پارسال طی دهه پایانی صفر به صورت آزمایشی اجرا شد به همت کادر پزشکی و مامایی داوطلب نسبت به غربالگری و تشخیص سرطان پستان در بین این گروه اقدام شد.

او ادامه داد: برای این منظور امسال بیش از ۱۰ هزار نفر از بانوان زائر پیاده آموزش‌های مربوط به غربالگری سرطان پستان را فرا گرفتند که ۶۰۰ نفر برای معاینه به پایگاه‌های غربالگری مراجعه کرده و پنج نفر از این تعداد مشکوک به ابتلا به این بیماری شناسایی شدند که مراحل تکمیلی درمان آن‌ها توسط شورای مشارکت‌های زنان خراسان رضوی پیگیری و دنبال شد.

انتهای پیام//ف.ک
 

پاکسازی مسیر زائران پیاده رضوی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر