کد خبر: ۷۱۲۱۹۰۹
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
کد خبر : ۷۱۲۱۹۰۹
گروه : کرمان » کرمان
فرماندار زرند خبرداد؛

فرماندار زرند از برگزاری مانور سراسری زلزله ۱۱ آبانماه در شهرستان زرند خبر داد.

مانور زلزله در بزرگ ترین روستای خالی از سکنه ایرانبه گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، علی صادق زاده فرماندار زرند صبح امروز ۸ آبان ماه در شورای پدافند غیرعامل شهرستان، که به مناسبت آغاز هفته پدافند غیرعامل در محل فرمانداری تشکیل شد، گفت: در برابر بلای بزرگ طبیعی چون زلزله راهی جز آموزش همگانی و مانور‌های سراسری آموزشی جهت کاهش خسارات جانی و روحی نیست تا سطح معلومات و آمادگی  در برابر زلزله افزایش یابد.

او شهرستان زرند و زلزله را دو یار جدایی ناپذیر دانست و تصریح کرد: این شهرستان با بیش از ۱۴۰ هزار نفر جمعیت در محدوده ممنوعه گسل‌ها قرار دارد و ما سالانه شاهد وقوع این بلای بزرگ طبیعی و خانمان سوزدر مقیاس‌های متعدد کوچک و بزرگ هستیم.

 صادق زاده با بیان اینکه با آ موزش، استاندارد و مقاوم سازی و رعایت نکات ایمنی میتوانیم با زلزله همزیستی مسالمت آمیزی را داشته باشیم، از برگزاری مانور بزرگ و سراسری زلزله در شهرستان زرند خبر داد.

فرماندار زرند برگزاری مانور سراسری ایمنی در برابر زلزله را در همین راستا عنوان و تصریح کرد: با مشارکت فرمانداری، هلال احمر، اداره آموزش و پوروش، شهرداری ها، اورژانس، نیروی انتظامی، بسیج و سایر ادارات و دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان، مانور بزرگ ایمنی در برابر زلزله در روستای تاریخی خالی از سکنه گیسک از توابع بخش مرکزی زرند در تاریخ ۱۱ آبانماه برگزار می‌شود.

او همچنین از برگزاری همزمان این مانور در مدارس سطح شهرستان جهت افزایش سطح آگاهی و آمادگی دانش آموزان در برابر زلزله و کاهش مخاطرات زلزله در مدارس خبر داد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زرند نیز اظهار داشت: در این مانور بیش از ۶۰ نفر از نیرو‌های اجرایی و امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان در قالب تیم‌های مختلفی همچون تیم ارزیاب، امداد کوهستان، آوار، تریاژ و کمک‌های اولیه، حمایت روانی، پشتیبانی و اداری، اسکان اضطراری، و حمل و نقل به ایفای نقش خواهند پرداخت.

نیما صالحی هدف از برگزاری این مانور را حفظ آمادگی کامل و عکس العمل در مواجهه با حوادث مختلف خصوصاً وقوع زلزله و حفظ انسجام و یکپارچگی دستگاه‌ی اجرایی و عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان در هنگام بروز حادثه دانست.

انتهای پیام/ح

مانور زلزله در روستای خالی از سکنه ایران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر