کد خبر: ۷۱۲۲۵۸۲
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸
۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸
کد خبر : ۷۱۲۲۵۸۲
گروه : همدان » همدان

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نهاوند از ساماندهی سراب «فارسبان» با اعتبار یک‌میلیارد تومانی خبر داد.

تخصیص یک میلیارد تومان برای ساماندهی سراب فارسبان نهاوندبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،محسن جانجان رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نهاوند بیان کرد: شهرستان نهاوند به لحاظ ظرفیت‌های طبیعی از ظرفیت بالا و موقعیت منحصر به فردی در حوزه گردشگری برخوردار است که می‌تواند به شکوفایی اقتصاد آن بیانجامد.

او افزود: طی سال جاری یک‌میلیارد تومان از محل منابع ملی صرف ساماندهی سراب شامل ایجاد راه دسترسی، ایجاد روشنایی داخل سراب، احداث سرویس‌های بهداشتی، سنگفرش داخل سراب و مبلمان محیطی آن شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نهاوند معرفی جاذبه‌های گردشگری شهرستان را با برگزاری جشنواره‌ها، نمایشگاه‌های متعدد و همایش‌های گردشگری امکان‌پذیر دانست و افزود: طی چند سال اخیر به منظور معرفی جاذبه‌های گردشگری نهاوند چندین جشنواره، همایش و نمایشگاه در محل سراب‌ها و دیگر اماکن گردشگری برگزار شد که در جذب توریست تاثیرگذار بوده است.

جانجان  با بیان اینکه این برنامه‌ها در سال گذشته و امسال ادامه داشت افزود: یکی از برنامه‌های ما برای جذب بیشتر گردشگر به نهاوند توجه به سراب‌هایی بوده که تاکنون هیچگونه ساماندهی بر روی آن‌ها صورت نگرفته است.

او از ساماندهی سراب «فارسبان» در سال گذشته و ادامه آن در سال جاری خبر داد و گفت: «فارسبان» از جمله سراب‌های زیبای نهاوند است که کار ساماندهی آن برای نخستین بار از سال گذشته آغاز شد و امسال نیز ادامه یافت.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نهاوند انجام زیرساخت‌های بام نهاوند را از دیگر اقدامات این اداره برای رونق گردشگری شهری عنوان کرد و افزود: در سال جاری ۲۰۰ میلیون تومان برای روشنایی و خط‌کشی آسفالت بام نهاوند هزینه شد که با احتساب ۸۰۰ میلیون تومان اعتبارات سال گذشته تاکنون یک‌میلیارد تومان صرف اقدامات زیرساختی شده است.

جانجان تلاش برای جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری را از دیگر اقدامات رونق این حوزه عنوان کرد و یادآور شد: به منظور تامین زیرساخت‌های گردشگری در سال جاری ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی روستایی برای ایجاد سفره‌خانه سنتی پرداخت شده است.

او ادامه داد: یکی از سرمایه‌گذاران نیز ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای احداث هتل دوستاره در شهر نهاوند سرمایه‌گذاری شده که این پروژه در حال حاضر ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نهاوند گفت: در زمینه ارائه تسهیلات به افراد سرمایه‌گذار نیز امسال ۳۰۰ میلیون تومان وام برای احداث یک سفره خانه سنتی در «دهنو» پرداخت شده است.

جانجان افزود: ما در معرفی نهاوند و ظرفیت‌های گردشگری آن موفق عمل کرده‌ایم به گونه‌ای که طی یک سال گذشته حضور گردشگر در شهرستان به شکلی فزاینده تداوم داشته و تلاش بر این است مدت ماندگاری مسافر در شهرستان افزایش یابد.

شهرستان نهاوند به واسطه موقعیت جغرافیایی و طبیعت زیبا از موقعیت منحصر به فردی در سطح استان برخوردار است، از مهمترین جاذبه‌های گردشگری نهاوند می‌توان به سراب‌های گاماسیاب، گیان، فارسبان، ملوسان، مسجد حاج آقاتراب، باغ‌های سرسبز اطراف شهر، خانه شهید قدوسی، موزه تاریخ و فرهنگ و مردم‌شناسی و سایر جاذبه‌های فرهنگی اشاره کرد.

انتهای پیام/د.ا

ساماندهی سراب «فارسبان» در نهاوند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر